3ds Max : zor bi sorun

zor bi sorun
erturk75

cümleten iyi akşamlar herkeze kolay gelsin benim bi sorunum var bir türlü çözemedim yardımcı olursanız çok sevinirim. 3ds max 2012
kullanıyorum örneğin bir box çizip editable poly yapıyorum ve örneğin insert etmek istiyorum insert in kutucuğuna tıklayınca çıkan ekrana bir türlü rakamla değer giremiyorum daha önce oluyordu ama şimdi olmuyor bütün programı kaldırdım yeniden kurdum ama sorun çözülmedi 2 yıldır kullanırım maxi ilk defa böyle bir sorunla karşılaştım doğal olarak bu sorun benim iş yapmamı engelliyor bu arada inserti örnek olarak yazdım yani aynı sorun extrude bevel vs. hepsinde var lütfen sorunu çözecek birisi varsa yardım ederse çok sevinirim.bi ara yanılmıyorsam çinlilerin hazır sahnesini açmak istemiştim orada gelen her soruya okey dedim sanırım ayarları değiştirdi ama herşeye reset atsamda olmadı.
enu dosyasını sildim işe yaramadı aslında resimle anlatmak idterdim ama nasıl eklenir bilmiyorum

2012-04-12 21:03:22 Edit:2012-04-12 23:30:42
..
soneday7Soner ÇakırAvatar

Windowsunuzun transparan temasını bi devre dışı bırakıp deneyin

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2012-04-12 21:14:54
  • Erkek
denedim olmadı ama maxi
erturk75

denedim olmadı ama maxi açtığımda sanki max kafayı yemiş gibi tuhaf şekillere girdi çok ilginç

2012-04-12 21:21:40
..
soneday7Soner ÇakırAvatar

Ekran kartından kaynaklanabilme ihtimali var,
şöyle birşey deneyin, monitör kablosunu ana kartın soketine takın pcyi açın ve f8 tuşuyla pcyi Güvenli Modda açın, güvenli moddayken maxi açıp deneyin 8 o halde biraz zorlanabilir ama test edin)

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2012-04-12 22:54:34
  • Erkek
exper 64 bit 8
erturk75

exper 64 bit 8 cg ram laptop var bu problem yoktu sonradan oldu hazır bir sahneyi açtım gelen her soruya evet dedim keşke demeseydim :) sonra bu sorunla karşılaştım daha doğrusu önceden max 2011 kuruluydu bu sorun çıkınca 2012 yi kurdum ama düzelmedi bilgisayarıma format attım 2012 yi kurdum düzeldi hazır sahneyi açtım gene oldu o zaman anladımki hzır sahne ayarlarımı değiştirmiş bi çok şeyi resetledim unit setap falan ama nafile

2012-04-12 23:29:23
Peki şeyi denediniz mi
TalikaOkan EyüpAvatar

Peki şeyi denediniz mi

3ds max > Cusomize > Custom UI and Defaults Switcher > Initial settings for tool options > MAX.Vray

Bunu bir deneyin belki ayarlarını düzeltebilirsiniz fabrika ayarlarına dön koymalılar artık max`e :D

- Hiç...
2012-04-12 23:39:22
  • Erkek
fabrika ayarlarına dönmek için
xxonurxOnur YaşarAvatar

fabrika ayarlarına dönmek için
C:\Users\KULLANICI ADI\AppData\Local\Autodesk\3dsmax\2012 - 64bit\enu\3dsmax.ini

dosyasını silip dene istersen.silmeden önce de yedeğini alsan iyi olur. inşallah işe yarar.

www.yasarmimarlik.com www.facebook.com/yasarmimarlik/
2012-04-12 23:44:05 Edit:2012-04-12 23:48:15
  • Erkek
talika ve xxonurx dediklerinizi
erturk75

talika ve xxonurx dediklerinizi daha önce denemiştim ama siz yazınca birkez daha denedim malesef olmuyor bencede fabrika ayarlarına dön butonu mutlaka olmalı artık

2012-04-13 07:29:32
pek hoş bir çözüm
alpgonzalestevfik serezAvatar

pek hoş bir çözüm şekli olmasada format atmayı dene.

TEVFİK SEREZ ÇİZ İZLE ÖĞREN ÇALIŞ
2012-04-13 12:47:32
  • Erkek
format atınca düzeliyor ama
erturk75

format atınca düzeliyor ama daha yeni formatladım bide bunun bi çözümü olmalı her seferinde format atmak oldukça yorucu

2012-04-13 23:42:03

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!