3ds Max : ÇİZİM İŞİ HAKKINDA BİLGİ

ÇİZİM İŞİ HAKKINDA BİLGİ
eneshergulENES HERGÜLAvatar

Arkadaşlar birşey kafamı kurcalıyor. MAX de vray de iyi olan bir çizimci dışardan kendisine iş gelmesi ve çizim yaparak para kazanması için ilk aşamada neler yapması gerekir ?. sadece web site açarak sanırsam bu iş olmaz ?. tecrübeli arkadaşların düşüncelerini almak istiyorum. şimdiden teşekkürler

2012-04-17 13:39:39
  • Erkek
Bu konuyu bir inceleyin
agorafobiaKemalYetkinAvatar

Bu konuyu bir inceleyin isterseniz yardımcı olabilir.Saygılrımla(!)

http://www.tr3d.com/forum/oku/genel/serbest-is-yapabilmek-icin-ne-yapabilirim/

2012-04-17 13:51:26
  • Erkek
teşekkür ederim . almak

teşekkür ederim . almak istediğim bilgiler nerdeyse mevcut.

2012-04-17 14:05:01
  • Erkek
...
soneday7Soner ÇakırAvatar

İlk olarak referans çalışmalar yap bol bol, şuan bi iş bulsan dahi, iş veren kişi referans çalışma isteyecektir

https://www.facebook.com/3detasarim - 3dsmaxtr.blogspot.com www.lycinteraktif.com
2012-04-17 14:25:34
  • Erkek
Şuan zaten bir işde

Şuan zaten bir işde çalışmaktayım. referans çalışması olarakda oldukça fazla var. ben dışardan çalışmak istiyorum açıkcası .

2012-04-17 14:51:06
  • Erkek
Örneğin bir çizim web

Örneğin bir çizim web sitesinin yararı olurmu ?

2012-04-17 14:54:45
  • Erkek
dışarıdan çalışmak istiyorsan kapı
Marco3dMurat iYiGüN

dışarıdan çalışmak istiyorsan kapı kapı dolaşman gerekicek bunun sonucunda birçok yerden hüsrana uğrama şansın yüksek şuan mimarlık ofislerinin çogunda kendi bünyesinde çalışacak elemen arıyor. inşaat firmalarında belli bir sirkülasyon yok. çok çok çok inşaat şirketiyle çalışacaksınki döngü olsun o da biraz zor. Büyük inşaat firmaları ajanslala çalışıyor ordan freelance kapma şansın var ama orda da rekabet var hem kalite hemde para bakımından.Yaşın kaç bilmiyorum ama ben senin yerinde olsam çok iyi referanslar yaparak iyi bir yere girmeye çalışırım gerçi nerde çalıştığınıda bilmiyorum.Özet olarak freelance iş yaparak çok yıpranırsın.Şunu unutma hem iş yetiştiricen hemde zar zor gelen ödemelerinin peşinde koşucan sürekli.Şuan bekle derim.

Murat iYiGüN
2012-04-17 15:25:59 Edit:2012-04-17 15:29:33
  • Erkek
@Marco3d
mehmetbessakizMehmet BeşsakızAvatar

@Marco3d murat beye aynen katılıyorum.

05325562252
2012-04-18 17:48:06
  • Erkek
evet aslında doğru söylüyorsunuz

evet aslında doğru söylüyorsunuz murat bey. dışardan çalışmak oldukça yorucudur. düşünceleriniz için teşekkür ederim . Ama denemek de fayda var die düşünyorum. çünkü şuanki çalıştığım yerde de emeğimin karşılığını alamıyorum. çok birşey kaybetmem gibi geliyor.

2012-04-18 18:13:56
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!