3ds Max : Kaplamanın tekrar sorunu

Kaplamanın tekrar sorunu
secretwallMustafa Avatar

Kaplamanın tekrar sorunu

Arkadaşlar gerçekten web de araştırdım ama sorunun kaynağını anlamış değilim.. atamış olduğum kaplamayı tekrar ettirdiğimde renk tonunda farklılıklar meydana gelmekte.. Ayarlarını da inceledim gerçi kısıtlı düzeyde bilmekteyim... İlgili kaplamayı ve render sahnesini ekte bulunmakta Yardımlarınızı bekliyorum. [img]http://turkresim.biz/images/623Carpet0001_L.jpg[/img] [img]http://turkresim.biz/images/623Carpet0001_L.jpg[/img]

2012-04-08 03:25:51 Edit:2012-04-08 03:28:31
  • Erkek
kaplamanın kendisi de burda
secretwallMustafa Avatar

kaplamanın kendisi de burda

kaplamanın kendisi de burda arkadaşlar

2012-04-08 03:35:56
  • Erkek
Photoshopta gerekli düzenlemeyi yapabilirsin.
GalagoÖzcan ŞENGÜNAvatar

Photoshopta gerekli düzenlemeyi yapabilirsin. Senin için düzenledim. Aşağıdaki linkte düzenlenmiş hali var. Photoshopta Filter-->Other-->Offset`i kullanarak resmi, ölçüm değerlerinin yarısı kadar kaydırdım. Daha sonra sol panelden `Clone Stamp Tools` aracını kullanarak kesişme noktalarındaki izleri yok ettim.

İnternette, photoshop için offset ve Clone Stamp Tools şeklinde araştırma yaparsan senin için daha faydalı olur.

http://turkresim.biz/images/947Carpet0001.jpg

Kolay gelsin!

"İnandıkları gibi yaşamayanlar, yaşadıkları gibi inanmaya başlarlar." Hz.Ömer
2012-04-08 03:53:48
  • Erkek
özcan bey düzenlemiş olduğunuz
secretwallMustafa Avatar

özcan bey düzenlemiş olduğunuz

özcan bey düzenlemiş olduğunuz texture ile alınmış bir sahne sanki sorun devam etmekte gibi geldi bana..bir de şunu eklemek istiyorum daha önceki sürümlerde böyle bir sıkıntı ile karşılaştığımı hatırlamıyorum ayrıca tüm kaplamalarda bu problem var yani homojen olan bir kaplamada neden böyle bir sıkıntı oluyor yani benim gördüğüm kadarı ile kaplamanın her tarafı aynı tonda... Teşekkürler ayrıca yardımlarınızdan ötürü

2012-04-08 04:11:43
  • Erkek
Sana anlatma amaçlı yaptığım
GalagoÖzcan ŞENGÜNAvatar

Sana anlatma amaçlı yaptığım için biraz gelişi güzel oldu.Ondan pürüzler olabilir.

Bu sorunun kesinlikle sürümle alakası yok. Kaplamadan kaynaklanan bir sorun ki emin ol birçok kaplamada bu sorun olur. Photoshop bilmeden kaplama yapamazsın.

Kaplamaya dikkatli bakarsan bir kısmı soluk. uc uca ekleyince daha çok göze batıyor.

"İnandıkları gibi yaşamayanlar, yaşadıkları gibi inanmaya başlarlar." Hz.Ömer
2012-04-08 05:47:38
  • Erkek
Kaplamanın iki ucu arasında
Querorz

Kaplamanın iki ucu arasında renk tonu farklılığı var. Adjustment ayarlarıyla da oynamalısınız.

Özcan Bey haklı. Photoshopsuz kaplama olmuyor. Hatta photoshop bilmek Max bilmekten daha önemli desem bence abartı olmaz. :) En kalitesiz renderi photoshop ile adam edebiliyorsunuz.

2012-04-08 07:34:08
fatih ve özcan kardeşim
secretwallMustafa Avatar

fatih ve özcan kardeşim çok teşekkürler demek ki bu işler photoshop olmadan olmayacak....

2012-04-08 13:09:42
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!