3ds Max : Resim detaylarıın kaybolması?

Resim detaylarıın kaybolması?
enigmatrsoner enigmatr

Arkadaşlar hayırlı cumalar öncelikle,detaylı bir tavan modelleme işim var şuanda fakat resim 12 mp makineyle resim edilmesine ragmen yakınlaşınca detaylar birbirine giriyor ve seçilemedigi için modelleme yapamıyorum bunu hem plane üstüne atadım hem araka plan olarak atadım viewsport ekraınına atadım aynı sonuç,bu gibi sorunlar karşında nasıl bir çözüm yollu izliyorsunuz yada bildiginiz bir yöntem varmı?teşekkürler...

2012-03-30 09:14:41
  • Erkek
Şunu yaptınız mı? :
izzetizzet ALŞAN

Şunu yaptınız mı? : customize -> preferences-> Viewports-> Allta driver kısmından Configure Driver -> açılan yerde aşağıya doğru üç adet tik atabileceğiniz kısım var . 1.si anti aliasing- 2. si match bitmap olması lazım .3.süde aynı şekilde başlarındaki kutucukarı tıkladıktan sonra resmi tekrar atmayı deneyin.Birde mutlaka yapıyorsunuzdur ama yinede söyleyeyim.Plane botunuz ile attığınız resmin boyutları aynı olsun.

https://www.3dokulu.com Türkiye`nin 3D Eğitim Platformu
2012-03-30 12:30:03
  • Erkek
customize+preferences menüsüne giriyorsun ,
Requeserdinc Gurbuz

customize+preferences menüsüne giriyorsun , açılan kutudan Viewports`a tıklıyorsun Aşağı doğru baktığında Configure Driver butonuna tıklayıp 1024 olarak değiştiriyorsun ayarları tamamdır. tabi max`a reset atmanda gerekecek

erdincgurbuz.blogspot.com
2012-03-30 12:31:43
  • Erkek
teşekkürler bilal arkadaşımız,başka yöntem
enigmatrsoner enigmatr

teşekkürler bilal arkadaşımız,başka yöntem belirtti onu paylaşmak istedim,materyal editör açıldıgında standartın üstüne obje üzerinde kaplamayı göster damalı karenin altında küçük üçgene basılı tutunca en soldaki kaplama atama mavi damalıyı seçersek yüksek kalitede plane üstüne resim atmış oluyoruz..cevap veren arkadaşlara teşekkürler...

2012-03-30 14:40:58
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!