3ds Max : cephede paslanmaz yapamıyorum

cephede paslanmaz yapamıyorum
aysetufenkayse tüfenk

dış cephede paslanmaz matariyal yapamıyorum nasıl yapabilirim yardımcı olurmusunuz? bir türlü istediğim gerçekçi etkiyi veremedim. istediğim parlak paslanmaz metal etkisi vermek ama bir türlü olmadı varsa bir yolu ne olur yardım edin çıldırdım :((((

2012-02-22 14:55:27
  • Bayan
aysetufenkayse tüfenk

resimdeki gibi balkon ve aradaki kayıtların paslanmaz olmasını istiyorum lütfen yardım edin....

2012-02-22 14:59:39
  • Bayan
yani bu tamamen uygulayacağın

yani bu tamamen uygulayacağın ışığa ve kullanacağın materyal`e göre değişir.

Mental ray`in hazır metal materiallerini bir dene istersen belki işini görür.

Birde elde edemediğin görüntüyü, kullandığın max sürümünü felanda yaz, cevap vermek daha kolay olacaktır.

2012-02-22 16:21:57
  • Erkek
buda arka plana bulutlu
aysetufenkayse tüfenk

buda arka plana bulutlu bir resim koydum belki paslanmaz yansıma yapar belli olur diye fakat bu defa camlarda kötü çıktı. paslanmaz diye atadığım evormation unun materyallerinden alüminyum materyalı. 2011 64 bit max kullanıyorum.

2012-02-22 16:28:37
  • Bayan
HDR
Demogirlözlem denizAvatar

bence materyalinde bir sorun yok, sorun sahnende yansıtıcı yüzey için bir enviroment olmaması, enviroment olarak güzel bir gökyüzü HDRI map atarsan bence istediğini sonucu alabilirsin.

2012-02-22 17:19:23
  • Bayan
cam, ayna, krom, paslanmaz
novaStd

cam, ayna, krom, paslanmaz gibi malzemelerde yansıyacak herhangi bir şey olmazsa istediğiniz etkiyi alamazsınız...

2012-02-22 17:38:40
hdri
Designer1983ANIL MERİÇAvatar

Hdri veya yansımada mataryel veya yansıyan yere jpegde atabilirsin. Mataryel reflekti yarıdan yukarı çek glossinessi fazla verme subdivsi arttır.

Asus Z9PE-D8 - 2xCPU XEON 2670 2.60 Ghz - GTX 980 Tİ GPU - 64 GB ECC RAM - SSD+HDD
2012-02-23 18:18:17
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!