3ds Max : quadro 4000 max sorunu

quadro 4000 max sorunu
paradoksmustafa ünAvatar

Merhaba yaklaşık 5 aydır quadro 4000 kullanıyorum herşey güzel ancak bir sorun var. bazen maxi simge durumuna küçültüp tekrar tam ekran yaptığımda hata verip kapanıyor ve bu durum sinir bozucu oluyor. aynı sorunla karşılaşan veya çözümünü bilen varmı?

Not:max performans driver dahil bütün driverlar güncel.

sistem
İntel i7 990x extreme
Asus rampage 3 anakart
Corsair 24gb ddr3 ram
SSD harddisk
Quadro 4000 ekran kartı

tasarım tasarım ve yine tasarım
2012-01-23 00:06:15
  • Erkek
Arkadaşım merhaba.. Sistem harikaymış.
keremmaxkerem maxAvatar

Arkadaşım merhaba..
Sistem harikaymış. Maşallah. çat çat render alıyorsundur eminim..

2012-01-23 19:14:35
  • Bayan
Emin değilim ama Sanırım
ETezerErgin TEZERAvatar

Emin değilim ama Sanırım "Aero" çökmüş vaziyette. Max`in açıkken oyun oynayamazsın artık :))

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2012-01-24 00:54:49
  • Erkek
Aero ile alakalı değil
paradoksmustafa ünAvatar

Aero ile alakalı değil bence. Photoshopta 53 metre uzunluğunda baskı dosyası hazırlayıp aynı anda 10 larca işlem yapabiliyorum. sadece max de bu sorun yaşanıyor.

tasarım tasarım ve yine tasarım
2012-01-24 21:28:26
  • Erkek
Sistem ASUS P9x79 Deluxe,
Designer1983ANIL MERİÇAvatar

Sistem ASUS P9x79 Deluxe, işlemci i7 3930k 3.2 (oc ile 4.5 oldu), ram 16gb GSKILL ripjawsz 1600mhz, ekran kartı quadro 4000. Hocam bu sistemle bende vray rt kurdum istediğim gibi gerçek zamanlı render alamıyorum en güncel driveride nvidianın sitesinden indirdim ama daha önce ati kart vardı driverini uninstal ettim tabi bu kartı takınca. İstediğim render performansına ulaşamadım ince bir ayarı varmıdır bu kartları yardım lütfen. Önceki kartın driveriylemi çakıştı diycem uninstal ettikten sonra quadroyu ındırıp kurdum. Herşey normal gözüküyor ama anlayamadım sebebini.

Asus Z9PE-D8 - 2xCPU XEON 2670 2.60 Ghz - GTX 980 Tİ GPU - 64 GB ECC RAM - SSD+HDD
2012-02-16 19:48:55
  • Erkek
Benim tecrube ettiğim kadarıyla,nedenini
firatturkelfiratturkel

Benim tecrube ettiğim kadarıyla,nedenini bilmiyorum ama windows 7 kullanırken 3dmax da ekran kartlarının performanslarında düşme oluyor.Ben Quadro kullanmamama ragmen son dönemde kullananlar aynı şekilde hayal kırıklıgına ugradıklarını söylüyorlar hep.kimsenin de windows 7 den şüphelendigine şahit olmadım.yinede ben bu problemin win7 den kaynaklandıgına neredeyse eminim.ha ispat et deseniz bunun için yeterli programcılık bilgim yok.fakan sürekli testler ve denemeler yapıyorum donanımlarım üzerinde.xp kullanırken problemsiz çalıştıgım sahnelerde win7 ye geçtikten sonra ciddi yavaşlamalar ve kasılmalar oldu.yogun sahnelerde max de kitlenmeler oluyor.microsoft müşteri hizmetlerinden tesbit edilmiş bu şekilde bir problem olmadıgını ekran kartını üreten firmlarla görüşmemi söyleyip geçiştiriyorlar.

www.aft-design.com / https://www.facebook.com/#!/pages/AFT-Design/177023015733041
2012-02-16 20:10:24
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!