3ds Max : ağaç yapımı

ağaç yapımı
damacanapompasii

bir bina taarladım ve etrafına bahçe tasarlamak istiyorum nasıl ağaç yapacağım anlatabilecek olan varsa cevapları bekliyorum ...

2012-02-14 21:22:40
Ağaçlar genelde hazır
Querorz

Ağaçlar genelde hazır modellerden kullanılıyor. Hatta ağaç modellenildiğine rastlamadım ben. Gövdeyi modelleseniz bile yaprakların üstesinden gelemezsiniz.

2012-02-14 21:27:02
Bencede ağaç modelleme işi
cgahmetchessmasterAvatar

Bencede ağaç modelleme işi kasar. Hazır model ağaçları Proxy yaparak sahneye al yada Onyx Tree plugini var onunlada çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Bu işte iddalı değil sadece istekliyim.
2012-02-14 22:03:06
  • Erkek
birde buna bak
sahinbeyŞahin GeldeçAvatar

http://www.itoosoft.com/forestpack.php

YILBAŞINDA YÜKLÜ İKRAMİYE KAZANANLAR BANA BİR SERVER MAKİNE ALMAZLARMI OLA
2012-02-14 23:07:29
  • Erkek
Speedtree die mükemmel bi
SweeperErkan Turgut

Speedtree die mükemmel bi program var hiç mi duymadınız.

www.designizmir.com
2012-02-15 11:07:04
  • Erkek
merhaba
eRtanKaRayapiH. Ertan KarayapıAvatar

3ds max programında hazır olarak kullanabileceğin ağaç modelleri mevcut. Çok basit bir kullanımı var. Bir peyzaj mimarı olarak ben bu yöntemi kullanmıyorum; hızlı olması için RPC kullanıyorum ya da çok daha kaliteli görünümler için dışarıdan hazır ağaç modeli getirip; materyal atıyorum ya da materyal ve haritaları hazır olan modeller kullanıyorum. RPC yöntemini 3ds max de yapabileceğin gibi, photoshop`da da yapabilirsin.
Kısaca şunu söyleyeyim; bu soruyu sorduğuna göre bu yöntemlere biraz uzaksın galiba. Sen iyisimi; 3ds max sahneni aç, Create - Geometry - AEC Extended - Foliage menüsünü açıp; sağ sütundan çıkan ağaçlardan birine tıklayıp sahneye doğru sürükle bırak. Scale ile boyutunu ayarla, oldu bitti. İyi çalışmalar..

- eRtanKaRayapı -
2012-02-15 11:51:15
  • Erkek
SpeedTree ağaç modellemede
Seyhan_EFENDILERSeyhan EFENDİLERAvatar

SpeedTree ağaç modellemede kullanabilrsin. Bence çok iği birtek sorunu var oda yaprakların kaplamalarını hazırlanması için iyi texture bilgisine sahip olman gerek ve photoshopta bunları düzenleyebilme kabiliyeti.

http://deman3d.blogspot.com/
2012-02-15 12:18:16
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!