3ds Max : Render Sorunu Mavi Kaplama .s

Render Sorunu Mavi Kaplama .s
karacabilalbilal karaca

Render Sorunu Mavi Kaplama .s

Merhaba arkadaşlar render alırken pencerenin arka kısmı mavi renkte bir şey çıkıyo onu anlayamadım neyden kaynaklanıyo acaba ?

b.karaca
2012-01-31 20:04:46 Edit:2012-01-31 20:05:06
  • Erkek
Iiık mavi renk olabilir,
rotfireCemil T.Avatar

Iiık mavi renk olabilir, yada mavi cam yapmış olabilirsin yada background mavi olabilir. 8 e bas bi background rengini kontrol et...

Rotfire
2012-01-31 20:10:45
  • Erkek
dediklerinizin hepsini yaptım hiçbirinde
karacabilalbilal karaca

dediklerinizin hepsini yaptım hiçbirinde bir sorun yok ... acaba f10`daki ayarlardan bir tanesini mi yanlışlıkla işaretledim diye düşünüyorum ama hangisidir ki ?

b.karaca
2012-01-31 20:13:44
  • Erkek
Vray mı kullanıyorsun? F10
fasuto53Fatih Avatar

Vray mı kullanıyorsun? F10 evermotion da olan ayar, materyal editörde reflection ayarını yaparken reflect kısmında siyah olan default rengini maviye kaydırmış olabilirsin, birde 0 a basıp output tabında olan element background kısmına bakabilirsin bu etki eder mi bilemiyorum ama denemekte fayda var, default rengi gri.

Eğer hala çözülmediyse oradaki camı kaldırıp yeniden bir cam materyali yeni bir modele atayarak sorunun kaplamada mı genel ayarlarda mı olduğu konusunda en azından net bir bilgin olur.

2012-01-31 23:32:49
  • Erkek
galiba enviromentteki reflection`ı işaretlememişim
karacabilalbilal karaca

galiba enviromentteki reflection`ı işaretlememişim

galiba enviromentteki reflection`ı işaretlememişim onu düzelttim fakat bu sefer cam siyah gözüküyo acaba kaplamada mı yanlışlık yaptım ...

b.karaca
2012-02-01 14:47:17
  • Erkek
Dışarıda ne var? Bence
fasuto53Fatih Avatar

Dışarıda ne var?
Bence kaplamayı bir değişmeyi dene.

2012-02-02 03:15:20
  • Erkek
Sorun kaplamadan olabilir. Ayrıca
POWERD3D

Sorun kaplamadan olabilir. Ayrıca 8 tuşuna bastığında Environment slotunda birşeyler varmı ona da bakmakda fayda var. Kolay gelsin.

2012-02-02 13:11:36

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!