3ds Max : Archicadden maxe atarken boolean yapamıyorum...

Archicadden maxe atarken boolean yapamıyorum...
byatl

mrb arkadaşlar size bi sorum olacaktı archicadden maxe bi dosya attım. orada bazı boşluklar açmam gerek fakat boolean yaptığım zaman sonuç vermiyor
mesela yuvarlak bir boşluk açmak istediğimde bir silindir yerleştirip boolean dediğimde açtığı boşluk üçgene benzer bişe oluyor yardım edermisiniz lütfennn

2012-01-17 22:47:20
bence solide at orda yap sonra maxsa al
sahinbeyŞahin GeldeçAvatar

Bence solide at orda yap sonra maxsa al.Solid bolean konusunda harika.

YILBAŞINDA YÜKLÜ İKRAMİYE KAZANANLAR BANA BİR SERVER MAKİNE ALMAZLARMI OLA
2012-01-18 00:28:17
  • Erkek
İnsanlar 3d işlerinde Archicad`i
ulasdenizulaş deniz

İnsanlar 3d işlerinde Archicad`i hiçbir modelleme tadilatına gerek duymadahn hazır olarak kaplayıp render almak içinm kullanıyor. Eğer değişiklik yapacak olusanız pekçok ciddi problemle karşılaşabilirsiniz. <Bu tür değişiklikleri yapmanın en kolay yolu, binada değişiklik yapacağınız duvar vb elemanın silinip Max içinde tekrar yapılmasıdır. Benzer sorunlar Revit nesnelerinde de oluşuyor. En sağlıklısı boleaan yaptığın nesneyi silip Max elemanları ile yapman.

2012-01-18 00:48:22
  • Erkek
Boşluk açmak istiyorsanız açmak
agorafobiaKemalYetkinAvatar

Boşluk açmak istiyorsanız açmak istediğiniz boşlukları archicad içerisinde pencere bölümünde olan boşluk aç ile yapabilirsiniz.Daha sonra max içerisine atın.Smooth modifieri uyguladığınızda oluşan kırıklıklar veya deformasyon max içerisinde giderilecektir.Kolay gelsin.

2012-01-18 01:25:04
  • Erkek
Ah Erkan ah ver şu script`i
sahinbeyŞahin GeldeçAvatar

Ah Erkan ah ver şu script`i hem milleti hem beni kurtar.
Şu boolean`dannnnnnnnnnnnnn

YILBAŞINDA YÜKLÜ İKRAMİYE KAZANANLAR BANA BİR SERVER MAKİNE ALMAZLARMI OLA
2012-01-18 02:26:46
  • Erkek
Sorun basit cevap daha basit :)
malkocogluonur yerebakanAvatar

Yapman gereken tek sey degisiklik yapmak istedigin yuzeyi max de sil sonra archicad de gel orada kapımı acarsın boslukmu acarsın model uzerinde degisikligini yap sonra yaptıgın degisikligi 3d gorunumundeyken F5 bas daha sonra sadece modelden sectigin yerin kaldıgını goreceksın onuda 3ds olarak kaydet vede maxten import dedikten sonra aynı olcekli olmasına dikat et daha once maxde sildigin yere kendisi otomatik gelecektir tabi en basta sen modeli komple import ettikten sonra yerini degistirmediysen bu yöntemle binada istedeigin degisikligi kolayca yapabilirsin kolay gele...

2012-01-19 09:44:01
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!