3ds Max : .3dmax formatında kayıt edememe sorunu

.3dmax formatında kayıt edememe sorunu
beauxEmre Sarar

Arkadaşlar yaptığım çizimler 3dmax olarak kaydediyorum ancak kendini baska formatlarda kaydediyor (paint,photoshop,autocad)

Birlikte aç dediğim zaman ise bir türlü 3d max programını kabul etmiyor.

Sürükleyip açabiliyorum ama normal bir şekilde çalışsın istiyorum.

Acaba sorun nedir dostlar?

design for body
2012-01-07 23:37:14
  • Erkek
3dmax diye bir format
TalikaOkan EyüpAvatar

3dmax diye bir format mı var anlamadım? 3ds olarak kaydediyorsunuz 3ds max`temi açmıyor omu sorun daha açık sorununuzu belirtirseniz yardımcı olabilelim

- Hiç...
2012-01-08 01:02:24
  • Erkek
export yapıyorsan max. formatında
sinanonatSinan OnatAvatar

export yapıyorsan max. formatında çeviremezsin 3dsmax. diye bir formatta yoktur eğer save as dersen max olarak kaydede bilirsin açmak istersen open e basıp açabilirsin dosyayı fakat max dosyasını kaydederken kaydettiğin yere iyi bak olurmu.ha birde 3ds olarak kaydediyorsanız anca import ile açılır.fakat eğer halen anlamadıysanız bir ders aramaya başlamanızı tavsiye ederim örneğin: yeni başlayanlara öneriler gibi yeni başlayan kişiler için hazırlanmış derslerde o menülerle ilgili veri veriliyor.

2-3 senedir yoktum.(yenilerini ekleyeceğim.)
2012-01-08 15:24:58
  • Erkek
Sorun
beauxEmre Sarar

Sanırım anlatamadım.

Doğru 3dmax diye bir format yok 3ds var.Karıştırmışım.

Benim sorunum sanırım donanımsal 3d s max ile ilgili değil.Yapmış olduğum çizim normal şekilde kaydediyorum bir sorun yok.Ancak kaydettiğim dosya 3d max olarak değilde diğier programların simgeleri ile görünüyor.

Dosya üzerine sağ tık/özellikler/genel/değiştir diyorum 3d s maxi seçiyorum ancak ne önerilen programlar da ne de diğer programlarda 3d s max cıkıyor haliyle bende denemek için autocad olarak kaydettim ve öyle kaldı yani max hariç bütün programları görüyor :)

Enteresan bir durum .İlk defa karşılaşıyorum.Ayrıca max`te de o kadar acemi değilim :)

design for body
2012-01-09 00:09:40
  • Erkek
Birlikte aç ayarların değişmiş.
ulasdenizulaş deniz

Birlikte aç ayarların değişmiş. bir yolu vardı. bendeki win7 ingilizce, ona göre nasıl yapılacağını anlatıyorum:
Control panel>Programs>Default programs> Asociate file type or protocol
sekmesine gelip açılan listeden belirlemeye çalış. browse ile program kurulum klasörüne ulaşıp oradan 3ds maXi seçmeyi dene.

gerçi bu işler sağ tık özelliklerden de yapılır ama Max için bu şekilde olmuyor, benim de başıma gelmişti.

2012-01-09 00:27:27
  • Erkek
beauxEmre Sarar

ulaş deniz problemi yakaladın arkadaşım. önerilerini uyguladım ancak bütün programları seçebiliyorum fakat 3d s max`i seçtiğimde bir türlü varsayılan program olarak görmüyor. 3d s max`i seçtim adobe reader oldu mesela :)

design for body
2012-01-09 17:28:43 Edit:2012-01-09 17:37:21
  • Erkek
Peki Dosya üzerine sağ
TalikaOkan EyüpAvatar

Peki Dosya üzerine sağ tık/özellikler/genel/değiştir diyip oradan gözata tıklayıp 3ds max formatını seçsen hallolur program files veya program files x86 orada autodesk altında seçtiğinizde 3ds max`i hallolur.

- Hiç...
2012-01-09 17:45:50
  • Erkek
Max için nedense bu
ulasdenizulaş deniz

Max için nedense bu olmuyor. bir zamanlar ben de yaşamıştım ama nasıl çözdüm hatırlamıyorum.

2012-01-09 18:23:46
  • Erkek
Olmuyor
beauxEmre Sarar

Programı kaldırıp baştan yüklemeyi denicem.Olursa yazarım,olmazsa yazmam :)

design for body
2012-01-09 19:33:48
  • Erkek
O zaman olur.
ulasdenizulaş deniz

O zaman olur.

2012-01-09 19:43:12
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!