3ds Max : edit poly içinde sweep yapılır mı ?

edit poly içinde sweep yapılır mı ?
cgahmetchessmasterAvatar

Arkadaşlar , benim sorum şöyle , mesala bir cephede kat silmesi düşünün , kesitini çizdim sonra edit poly yaptım ve extrude ile yükseltmeye başladım , binanın köşesine gelince edit poly içinde bunu 90 derece döndüremiyorum sıkıntı oluyor - aynı objeyi line +sweep ile yapıyorum ama sövelerde ve kat silmesinde siyah render lekeleri çıkıyor bu objeyi birde edit poly yaparak kkarşılaştırmak istiyoorum ama edit poly tekniğinde de köşe elamnalarını yapamıyorumm, hinge from edge dersem tam 90 derece olmuyor - extrude along spline da işimi çözmüyor tam sweep deki sonucu alamıyorum , tavsiyeniz ne olur acaba ?

Bu işte iddalı değil sadece istekliyim.
2011-12-29 15:56:11
  • Erkek
kesitte bir sıkıntı yoksa
pitposumSerdal ErtasAvatar

kesitte bir sıkıntı yoksa sweep renderda problem vermez. render ayarlarından mı bilmem ama sweep içindeki smooth tiklerini kaldırıp denedin mi ?

http://pitposum.deviantart.com/ www.serdalertas.com
2011-12-29 16:14:42
  • Erkek
Create shape from selection
ulasdenizulaş deniz

Create shape from selection ile edge" leri spiline`a dönüştürüm tekrar sweep yapın. taze bir path ile temiz sweep yaparsınız.

2011-12-29 16:52:45
  • Erkek
Tamam serdar hocam bide
cgahmetchessmasterAvatar

Tamam serdar hocam bide öyle deneyim. Smooth tiklerini kaldırmamıştım.Soorun çözülürse burdan yazarım

2011-12-29 16:53:41
  • Erkek
Sonuç çokda farketmedi. Sweep
cgahmetchessmasterAvatar

Sonuç çokda farketmedi. Sweep ile devam edebilirim ama edit poly içinde bu nasıl yapılır merak ettim. Ulaş bey dediğiniz gibi yaprsam sonuç yine aynı olur o zamanda line+sweep e geçmiş olurum bunu edit polyden hiç çıkmadan yapmam mümkün mü ? Bunun cevabını arıyorum.

2011-12-30 13:20:12
  • Erkek
Edit poly > extrude
no_fearYusuf ESAvatar

Edit poly > extrude along path

Segment sayısını makul bir değer belirlersen (iç içe geçen faceler olmazsa) gayet temiz bir sonuç elde edebilirsin.

yusuf.es | blog.yusuf.es | yusufes.turbosquid.com | vimeo.com/yusufes
2011-12-30 18:07:31 Edit:2011-12-31 07:58:56
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!