3ds Max : Objeyi Vray Ligth a çevirmek

Objeyi Vray Ligth a çevirmek
cantuncelCan TUNCEL

Arkadaşlar çizdiğimiz asimetrik bi objeyi veya herhangi bi objeyi vray light a çevirmemiz mümkün müdür ? Örneğin tavanda yamuk bi çıkıntı yaptım ve yukarıya doğru led görüntüsü vermek istiyorum ama metarial olarak değil ışık olarak vray light koyduğumda eşit olabilmesi için birden fazla vray ligt koymam gerekiyor. ve bu da render süresini etkiliyor.

2011-12-27 15:17:00
  • Erkek
xsekox
xsekoxSerkan ÇelikAvatar

Yeni vray sürümlerinde vraylight type kısmında mesh i görebilirsiniz.
Vraylight ı mesh olarak oluşturduktan sonra pick mesh yaparak istediğinize ulaşabilirsiniz.

www.cizgisahne.com
2011-12-27 16:01:12
  • Erkek
Vray 2.0 ve daha
aylmzabdullah yılmazAvatar

Vray 2.0 ve daha sonraki versiyonlarını kullanıyorsanız böyle bir imkanınız var. Işık oluştururken ışığın geometry şeklini mesh olarak seçin (yani plane, shpere olan menüden). Mesh olarak seçtiğinizde sağ taraftaki menüde alt kısımda "Pick Mesh" ile hangi cismi ışığa çevireceğinizi belirleye bilirsiniz.
Bu konuda dikkat etmeniz gereken şey ışığın yönüdür. Çoğu zaman ışık ters tarafa doğru yönlenir. Bunu düzeltmek için "Pick Mesh" in hemen üstünde "Flip normals" ı seçmelisiniz.

Bildiklerimiz kadar bilgili, bilmediklerimiz kadar cahiliz. //aylmz
2011-12-27 16:03:12
  • Erkek
çok teşekkürler
cantuncelCan TUNCEL

çok teşekkürler arkadaşlar.

2011-12-27 16:07:46
  • Erkek
arkadaşlar eski bir konu
zirvefuardekorTülay Çakır

arkadaşlar eski bir konu ama az önce yanlışlıkla modellediğim objemi bu şekilde ışığa çevirdim.
vraylight objemin üzerine bindi silemiyorum, bununun bir çözümü var mıdır?

2013-12-04 10:47:22
  • Bayan
Objenizin üzerindeki ışığı silemezsiniz
aylmzabdullah yılmazAvatar

Objenizin üzerindeki ışığı silemezsiniz ancak objenizin kopyasını alabilirsiniz.

Vray Light alt menüsünde editable poly şeklindeyse objenizin element moduna geçin ctrl+a ile hepsini seçtikten sonra detach ile elementi obje olarak kaydedin. Sonra ışığı delete ile silin.

Bildiklerimiz kadar bilgili, bilmediklerimiz kadar cahiliz. //aylmz
2013-12-04 14:55:44
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!