3ds Max : Bir ağacın yapraklarını nasıl dökerim??

Bir ağacın yapraklarını nasıl dökerim??
55RelaxCemal ÇırakAvatar

iyi günler arkadaşlar ben bir yarışma için animasyon çalışması yapıyorum. Bunun için bir ağacın yapraklarını dökmem gerekiyor bunu 3ds max de nasıl yaparım. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

models
2011-12-23 19:24:55
  • Erkek
Ağacı sallayarak diyicem kötü
TalikaOkan EyüpAvatar

Ağacı sallayarak diyicem kötü espiri olucak :) Particle sistem ile yapabilirsiniz nasıl bir dökülme istediğinizi belirtirseniz ona göre yardımcı linkler bulmaya çalışalım yada biz açıklayalım

- Hiç...
2011-12-23 19:28:32
  • Erkek
Çalışmamda bir ağacı dört
55RelaxCemal ÇırakAvatar

Çalışmamda bir ağacı dört mevsimde yapmak istiyorum. Ama sonbahar kısmını yapamadım. ben cinema4d kullanıyorum 3ds max de ilk kez bir animasyon çalışması yapıyorum ondan pek bilmiyorum. yardımınız için şimdiden teşekkür ederim:)

models
2011-12-23 19:35:09
  • Erkek
Spray kullanın ozaman speedini
TalikaOkan EyüpAvatar

Spray kullanın ozaman speedini de azaltın gravitiy ve deflector verin isterseniz siz particul sistemi bir araştırın hocam youtube a yazarsanız görüceksiniz takıldığınız yerleri screenshot çekerek gösterirseniz yardımcı oluruz

- Hiç...
2011-12-23 22:31:18
  • Erkek
ağacın yapraklarını ağaçtan ayırın
congelek

ağacın yapraklarını ağaçtan ayırın ve cloth uygulayın. herbir yaprak süzülerek dökülür.

2011-12-23 22:46:00
Yardımlarınız için teşekkür ederim
55RelaxCemal ÇırakAvatar

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar:)

models
2011-12-25 16:57:34
  • Erkek
pflow ile yaprakları ağaç
kırklarKamil TozanAvatar

pflow ile yaprakları ağaç üzerinde çıkarabilir sonra dökebilirsiniz,dökülürkende renklerini değiştirebilirsiniz netten biraz tutorial izleyin deneyin takıldığınız yeri tekrar yazın.ben oltayı verdim gerisi size kalmış kolay gelsin.....

kedi kötü şerafettin..(kerpetenkele)
2011-12-27 00:31:18
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!