3ds Max : bilgisayarı nasıl etkin kullanabilirim

bilgisayarı nasıl etkin kullanabilirim
trigonelladilberhala

Herkese selam,
Modelleme yaparken ekranımda maus hareketlerim çok yavaşlıyor, zira renderda da çoğu zaman uzun ve yeterince gerçekçi olmayan renderlarla uğraşıyorum. Sitede biraz araştırdım ama bazı linkler kullanılamıyor.
Bilgisayar ayarlarında ,rendır yaparken ram ı tamamen rendıra yada çizime kullandırtma gibi işlemler var mı acaba?
şimdiden yardımcı olacaklara teşekkürler...

2011-11-30 09:38:28
  • Bayan
malesef dediğiniz gibi bir
aylmzabdullah yılmazAvatar

malesef dediğiniz gibi bir ayar yok. zaten max kendine gerekli olan ram i kullanır. bazen çok az bazen ise normalden fazla ram kullanımı görebilirsiniz bu yine max in kendi ihtiyacına bağlıdır.

Bildiklerimiz kadar bilgili, bilmediklerimiz kadar cahiliz. //aylmz
2011-11-30 10:08:08
  • Erkek
benim bildiğim Kadarıyla İşlemci
sinanonatSinan OnatAvatar

benim bildiğim Kadarıyla İşlemci Daha önemli Çünki Ben 4 çekirdek li bir işlemciyle render Alıyorum o render kutucuklarından bir seferde 4 tanesi o kutuları renderını yapıyor hatta i3 kötü olduğunu söylediklerinde 8 çekirdekli bir işlemciye geçeceğim.Kısaca sizin sisteminizlede Alakalı.

2-3 senedir yoktum.(yenilerini ekleyeceğim.)
2011-11-30 11:29:16
  • Erkek
Var.Görev yöneticisi / işlemler
mimhakanHakan GüngördüAvatar

Var.Görev yöneticisi / işlemler /3dsmax.exe sağ clic / öncelik ata /düşük seçerseniz render alırken başka işler yaparsınız.

https://www.behance.net/mimhakan - XEON E5 2697v2 Corsair 32GBRAM+512GBNVMe.2SSD+1TB OBSIDIAN800D RTX3070
2011-11-30 16:41:47
  • Erkek
hakan bey dediğinizde haklısınız
sekogezSerkan GezginAvatar

hakan bey dediğinizde haklısınız fakat MAX bu konuda çok bencildir istediği kadar rami kullanamazsa programı kapatır diye düşünüyorum. Ama denemek lazım tabi.

Namazın kazası olur ama fırsatın ASLA!
2011-11-30 18:31:10
  • Erkek
Kapanma sorunu yaşamadım.Genelde kullanıyorum.
mimhakanHakan GüngördüAvatar

Kapanma sorunu yaşamadım.Genelde kullanıyorum.

https://www.behance.net/mimhakan - XEON E5 2697v2 Corsair 32GBRAM+512GBNVMe.2SSD+1TB OBSIDIAN800D RTX3070
2011-11-30 18:50:24
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!