3ds Max : Workbench gözükmüyor

Workbench gözükmüyor
oriternAhmet Kan

Arkadaşlar hepinize hayırlı günler dilerim.
Bir web sayfasından bir insan modeli satın aldım. açıklamasında rigged olduğu yazıyordu. daha önce de aynı web sayfasından benzer bir insan modeli almıştım. projemde insan modellerininin belirli herketleri yapmasını sağlamaya çalışıyorum. ilk aldığım modelde motion altında workbench ile modelin uzuvlarını hareketlendirebiliyordum fakat yeni aldığım modelde workbench butonunu ne yaptıysam bulamadım. ardından yeni aldığım bu modelin uzuvlarının spline olduğu gözüme çarptı. konu ile alakalı yaptığım araştırmalarda da herhangi bir sonuca ulaşamadım. yeni almış olduğum bu modeli kesinlikle hareket ettiremiyorum. büyük ihtimalle benim bilgi eksikliğimden kaynaklaıyor bu sıkıntı. bende bu sorunu işi ustadları olan sizlere danışmaya karar verdim. değerli vaktinizden bir miktar paylaşarak bu sıkıntı ve benim cehaletim konusunda beni bilgilendirebilir, yol gösterebilir misiniz acaba?

2021-01-07 18:31:56 Edit:2021-01-08 11:25:30
  • Erkek
spline uzuvu tam anlamadım
Seke

spline uzuvu tam anlamadım ama ipe bağlanmış olabilir kemik yada kemikler gizli veya gözükmüyor olabilir.Ancak bunun dışında anladığım kadarıyla sen biped ile riglenmiş bir model arıyorsun fakat bone yani kemik ile de rigleme yapılıyor.Birkaç resim eklersen belki daha fazla aydınlanabiliriz.Çünkü yazı her zaman yeterli olmuyor.

2021-01-08 07:48:50
ekran görüntüleri
oriternAhmet Kan

ekran görüntüleri

hemen paylaşıyorum bu birincisi;

2021-01-08 14:25:37
  • Erkek
ekran görüntüleri
oriternAhmet Kan

ekran görüntüleri

bu ikincisi;

2021-01-08 14:25:57
  • Erkek
ekran görüntüleri
oriternAhmet Kan

ekran görüntüleri

bu üçüncüsü;

2021-01-08 14:26:15
  • Erkek
ekran görüntüleri
oriternAhmet Kan

ekran görüntüleri

bu da sonuncusu. eğer girmemi istediğiniz bir özellik olursa onu da hemen yapıp ekran görüntüsünü gönderebilirim

2021-01-08 14:26:56
  • Erkek
Seni yanlış anlamadıysam o

Seni yanlış anlamadıysam o bahsettiğin spline'lar iskelete daha kolay kumanda etmek için uygulanan kontrol objeleri. Kuklacının elindeki tahta çubuklar gibi düşünebilirsin.

3ds max kullanmadığım için nasıl çözeceğini bilmemekle birlikte o spline'lar mevcutsa karakter rig'i de oralarda bir yerlerdedir.

Programda varsa pose modunda o spline'ları hareket ettirdiğinde karakterin de o doğrultuda hareket etmesi lazım.

Bak mesela aşağıdaki resimdeki karakterde de bahsettiğim kontrol objeleri var.

https://64.media.tumblr.com/d09dd8030afaa1d165362b5bc7d08dc9/tumblr_inline_nsisvnx3j51sdyy6s_1280.png

2021-01-08 15:31:18
  • Erkek
SAğ tuş yap unhide
Seke

SAğ tuş yap unhide all objects de.Veya sağdaki display ikonundan boneları görününr yap

2021-01-08 17:41:29
Biped olmayabilir modelde.Her modelde
Seke

Biped olmayabilir modelde.Her modelde de olmaz.

2021-01-08 17:42:57
Workbench gözükmüyor
oriternAhmet Kan

ARKADAŞRLAR HEPİNİZE KOLAY GELSİN, SORUNUN ÇÖZÜMÜNÜ MODELİ İADE ETMEKTE BULDUM VERMİŞ OLDUĞUNUZ BİLGİLER IŞIĞINDA. BUNDAN SONRA ALACAĞIM HER MODELİN BİPPED OLMASINA ÖZEN GÖSTEREEĞİM ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

2021-03-01 18:15:11
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!