3ds Max : autocadden maxe aktarılan objeler

autocadden maxe aktarılan objeler

Merhaba,
Autocad'de modelleme yapıp 3dmax'e aktarıyorum. Objeler solid olarak gelmiyor. Tüm yüzeyleri ayrı ayrı geliyor. Import ederken gelen tabloda işaretlenen bir tik meselesi midir? Yıllardır aynı şekilde yaparım hiç bu soruna rastlamadım.

2020-10-03 17:19:19
  • Bayan
Derive Autocad primitives by
cebliyunus akdagcik

Derive Autocad primitives by
Layer, Block as node hierarchy, split by element
Default seçenek bu şekildedir. Tahminimce sizde entity seçilmiş. Yanlışlıkla değişme ihtimali yüksek üzerine gelip orta tuşu hareket ettirirseniz değişiyor.

www.cebli.com
2020-10-03 17:33:02
  • Erkek

"Layer, Block as node hierarchy, split by element" işaretli, baktım ona. Resim olarak ekliyorum tabloyu. Autocad'de de modeller 3dsolid, maxe gelince yüzeylere bölünüyor anlamadım gitti. :(

2020-10-03 20:45:28
  • Bayan
default ayarlarda "Create one
cebliyunus akdagcik

default ayarlarda "Create one scene object for each Autocad architecture one" işaretli değil. o sorun yaratıyor olabilir.
Başka da bir sorun görünmüyor. Eğer olmazsa sadece layer seçerek getirmeyi deneyin.

www.cebli.com
2020-10-04 08:45:50
  • Erkek
O seçeneği kaldırarak da

O seçeneği kaldırarak da denedim. Hatta tüm seçenekleri tek tek denedim. Bu tablodan değil demek ki. Genel ayarlarımda mı bir sorun var çözemedim. Önceki max dosyalarıma baktım. Onlarda sorun yok, onlara autocadden bir solid getirmeye kalktığımda yine yüzeylere bölünmüş geliyor. Çok sinir bozucu durum. Çünkü istediğim oynamaları yapamıyorum üzerlerinde.

2020-10-04 11:47:44
  • Bayan
Bendeki yüklü 3dsmax ayarlarında
yakarizaferAvatar

Bendeki yüklü 3dsmax ayarlarında weld threshold değeri 0,254cm. Sende bu değer 0. Bundan dolayı vertexleri birleştirmeyip ayrı yüzeyler olarak açıyor olabilir mi, düzeltip deneyebilirmisin.

İmkanın sınırını görmek için, imkansızı denemek lazım.(Fatih Sultan MEHMET)
2020-10-05 00:18:31
  • Erkek
Harika, gerçekten de ondanmış.

Harika, gerçekten de ondanmış. Çok teşekkürler düzeldi sonunda. :)

2020-10-05 11:08:13
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!