3ds Max : Eğimli yüzey parçalama help

Eğimli yüzey parçalama help
kubragzcKübra gezici

Merhaba resimdeki modeli tek parça yaparken sorun yokta imalat için çizildiginde parçalı çizmem gerekiyor yani ortadan bölmem çizerken arcla çizdim 2d nesnelerden eğimli kısmını ffd ile oturttum ama iki parça yaparken olmuyor çünkü eğimli kısımlar farklı duruyor nasıl çözebilirim ? https://i.hizliresim.com/GGQXJ3.jpg

2020-02-08 20:24:44
  • Bayan
FFD ile oturtulan kısım
yavuzSerkan Yavuz

FFD ile oturtulan kısım neresi. Tabla kısmını mı FFD ile yerleştirdiniz yoksa tablanın üzerindeki parçaları mı?
Bölünecek parçalar, ön parça, ortadaki raf ve üst parça mı?
Bir de çizilen modeli imalat için nasıl kullanacaksınız. Model ölçülü olarak nasıl uygulanacak.

2020-02-08 23:51:57
  • Erkek
İmalât için 2 boyutlu
ysf-nlnYusuf ÜnalanAvatar

İmalât için 2 boyutlu teknik resim olması gerekir diye düşünüyorum. 3d görseli de imalatta fikir vermesi acısından verebilirsiniz.

2020-02-09 00:16:31
  • Erkek
2d teknik resmi ise
ysf-nlnYusuf ÜnalanAvatar

2d teknik resmi ise autocad de daha sağlıklı yapabilirsiniz. 3d max i daha çok sunum acısından kullanmanızı tavsiye ederim

2020-02-09 00:19:19
  • Erkek
Egimli oldugu için ustalar
kubragzcKübra gezici

Egimli oldugu için ustalar anlamıyor o yüzden parçalı görsel göstermem gerekiyor o yüzden

2020-02-09 19:50:00
  • Bayan
Bölünecek kısım ise iki
kubragzcKübra gezici

Bölünecek kısım ise iki yarımı ortadan bölünecek yani tam sağa ve sola üst cam yukarı kalkacak ama yarımı yapamıyorum

2020-02-09 19:51:01
  • Bayan
Autocad'te altlık çizip Max'te
okitoErdem TürkoğluAvatar

Autocad'te altlık çizip Max'te modellemek bir yöntem.
Bunu arc ile çizmektense silindir ile çizmek daha sağlıklı bir yöntem.
Hatta silindir ile modelleyip symmetry ile diğer yarısını çıkartmak çok daha kolay.

2x Intel Xeon E5-2670 Asus GTX 980ti 32GB RAM
2020-02-10 09:51:35
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!