3ds Max : 3ds max 2012 sorunu

3ds max 2012 sorunu

Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Sizlere bir sorum olacak. bilgisayarıma 3ds max 2012 yükledim fakat 3ds max 2011 ile yaptığım sahnelerimi açamıyorum. hata verip kapanıyor. dosya açılırken önce sahnenin vray in eski versiyonuyla hazırlandığı hakkında bir uyarı görüntüleniyor. update etmek isteyip istemediğimi soruyor. fakat yanıt ne olursa olsun proğram açılmıyor. max 2011 de yaptığım bu sahnelerimi nasıl açabilirim. bir diğer sorum ise max 2012 ye bir hazır model çağırdığımda kaplamalarıyla gelmiyor. sorunun klasik yolunu biliyorum kaplamalar için yolu manuel olarak belirtiyorum fakat modellerin üzerine tek tek tıklayıp kaplamalarındaki diffuse resmini görünür yapmam gerekiyor aksi halde kendiliğinden düzelmiyor. bunun için bir çözüm yolunuz var mı? Öncelikli ve en önemlisi ilk sorum olmak üzere yardımcı olursanız sevinirim. herkese şimdiden teşlekkürler.

Kurulu program : 3ds max Design 2012 + vray 2.0

2011-11-11 21:20:38 Edit:2011-11-11 21:26:13
  • Bayan
Service pack 2 yayınlandı.
ulasdenizulaş deniz

Service pack 2 yayınlandı. onu autodeskten indirip programı güncelle.

2011-11-11 21:33:55
  • Erkek
Teşekkürler

Teşekkür ederim. Hemen indirip deniyorum.

2011-11-11 21:57:57
  • Bayan
Yükseltilecek program bulunamadığından veya

Yükseltilecek program bulunamadığından veya düzeltme eki programın farklı bir sürümünü güncelleştirmek için olduğundan yükseltme düzeltme eki windows installer hizmeti tarafından yüklenemiyor. programın bilgisayarınızda bulunduğundan ve doğru yükseltme ekini kullandığınızdan emin olun uyarısı çıkıyor. hepsini kontrol ettim. program ve uygun service packleri deniyorum ama service pack yüklenmiyor :(:(:(:(:(

2011-11-11 22:17:57
  • Bayan
Yardım edin lütfen...

Yardım edin lütfen...

2011-11-11 22:27:55
  • Bayan
Yardım edin lütfen...

Yardım edin lütfen...

2011-11-11 22:28:42
  • Bayan
Teşekkür ederim dostum sonunda

Teşekkür ederim dostum sonunda service pack leri yükledim ve sorun çözüldü. Allah senden razı olsun.

2011-11-11 22:51:57
  • Bayan
Farketmedim çağrını fakat, eğer
ulasdenizulaş deniz

Farketmedim çağrını fakat, eğer uygun sürüme göre indirmezseniz yüklenmez. Eğer Max kullanıyor ve MaxDesign sp2 yüklerseniz yukarıdaki sorunla karşılaşırsınız. hengi sürümü kullanıyorsanız Max veya MaxDesign, kullandığınız sürüm için olan Sp2 yi yükleyin.

2011-11-11 23:27:07
  • Erkek
yükledim ulaş bey çok

yükledim ulaş bey çok çok teşekkür ederim. fakat şimdi de başka bir sorun oluştu. örneğin kullanmak istediğim hazır modelleri sahne içine sürükleyip bırakarak kullanabiliyordum fakat şimdi bu şekilde sahneye dahil edemiyorum. nedendir anlayamadım. acaba yönetici ayarları ile mi ilgili bir sorun bu. sürükleyip bırakmak çok kullanışlıydı benim için. şimdi merge bölümünden her seferinde dosyanın yerini bulmakla uğraşıyorum. service packleri yükleyince eski sürümleri açamama sorunu falan halloldu ama bu sorun çıktı ne yapmalıyım bilmiyorum :):(:):(:):(

2011-11-12 01:19:16
  • Bayan
Baktım, bende o problem
ulasdenizulaş deniz

Baktım, bende o problem yok. mevcut sahneye harici bir modeli sürükleyip bırakarak sahneye kopnumlandırabildim. Bende Maxdesign 2012 var.

2011-11-12 08:28:26
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!