3ds Max : Editable spilane

Editable spilane
adheladhel ran

Merhaba arkadaşlar,dxf dosyasını 3dsmaxa import ettiğimde bina kütlesi editable spline şeklinde çizgisel çizilmiş bunu nasıl görünür yapabilirim. Ektrude olmuyor başka bir yolu var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim..

2019-05-14 12:04:12
  • Bayan
Bu şekilde bir bina
adheladhel ran

Bu şekilde bir bina

Bu şekilde bir bina üç boyutlu hale nasıl getirebilirim sizce renderda görünmesi için..

2019-05-14 12:27:06
  • Bayan
? anlaşılmadı dxf olarak
Seke

? anlaşılmadı dxf olarak gelen 3d dosyamı? autocad te iki boyutlu çizdiysen zaten 2 boyutludur.3 boyutlu çizdiysen maxe aktardığında perspektif ekranında gene 3d olarak görünür.f3 ve f4 tuşları ile görünümü değiştireblirsin.

2019-05-14 14:06:23
Spilene olarak çizilmiş
adheladhel ran

Spilene olarak çizilmiş bütün bina max dosyasında görünümü değiştirsem de değişmiyor..

2019-05-14 14:24:48
  • Bayan
Anlatamadım galiba şöyle ki,
adheladhel ran

Anlatamadım galiba şöyle ki, dxf olarak kaydedilmiş bina kütlesini 3dsmaxa merge ediyorum binaya tıkladığımda editable spılene olarak görünüyor sağ menüde yani bütün bina line olarak çizilmiş bunu görünür şekilde nasıl düzeltebilirim bir yolu var mıdır?

2019-05-14 14:48:33
  • Bayan
Eğer spline olarak geldiyse
cebliyunus akdagcik

Eğer spline olarak geldiyse bir yolu yok, yeniden modellemeniz gerekiyor.

Mümkünse dosyanın orjinalinden fbx veya 3ds olarak export etmelerini isteyin.

www.cebli.com
2019-05-14 15:09:35
  • Erkek
Hm yani autocad te
Seke

Hm yani autocad te line ile çizildiyse ki kim çizdi bilmiyorum? max e de çizgi olarak gelmesi normal.Ancak eğer uygun çizildiyse buna rağmen yüzeyler bozuk eksik yada yanlış geldiyse yapabileceğin şeyler var.Surface, extrude, shell ve cap holes gibi komutlar işine yarar.Fakat dediğim gibi 3 boyutlu yüzeysel bir çizim zaten 3 boyutlu yüzeysel bir çizimdir.Bana öyle geliyorki bunu çizen her kimse zaten sadece çizgi olarak çizmiş.

2019-05-14 15:46:30 Edit:2019-05-14 15:47:03
Öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız
adheladhel ran

Öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için. Evet bütün model çizgi olarak çizilmiş hiçbir yöntem görünür yüzey oluşturmuyor bana bu modeli render almam istendi ama rendarda da çıkmıyor zaten ben olmayacağını söyledim ama belki bir yöntemi vardır diye buraya yazmak istedim ilgilendiğiniz için teşekkürler..

2019-05-14 15:57:08
  • Bayan
Seke hocamın dedıgı gıbı
berker3dBerker ERGÜDENAvatar

Seke hocamın dedıgı gıbı once autocad de bakın duruma solıd olarak bır bakın eger katı model ıse autocad de max e bırsekılde gelır ve renderlanır

ama autocadde splıne yada polylıne ıle cızılmıs bır sekıl ıse autocad de de katı yuzeylerı yoksa sadece olmayan bırsey max e de gelemez yanı cızgı olarak gelır cok normal ve render alamazsınız

kolay gelsın

www.berkererguden.com www.instagram.com/berkerguden3d/
2019-05-14 16:40:31
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!