3ds Max : HELP ME :)

HELP ME :)

MERHABA ARKADAŞLAR MİMARİ RESTORASYON MEZUNUYUM NEREDEYSE BİR YIL OLDU KENDİ ÇABALARIM İLE YOUTUBE'DEN İZLEYEREK BİR ÇOK MAKALE,YAZI,BİLGİ OKUYARAK 3 DS MAX ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORUM ANCAK BAYA ZOR ÇOK KAYNAK OLMASINA RAHMEN ZOR O YÜZDEN BURAYA YAZMAYA KARAR VERDİM NASIL OLUR BİLMİYORUM AMA UZAKTAN EĞİTİM GİBİ EN AZINDAN BİR ÇALIŞMA YAPABİLECEĞİMİZ (ÜCRETSİZ) YARDIM EDİCEK BİRİ ARIYORUM.
İLLA BÜYÜK BİR SAHNE BİR ŞEY OLMASINA GEREK YOK KÜCÜK BİR SAHNEDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM.
İYİ GÜNLER.

Bir ülkede akıl ve sanattan çok servete değer verilirse bilinmelidir ki, orada keseler şişmiş, kafalar boşalmıştır. Friedrich Nietczshe
2019-01-26 19:37:38
  • Erkek
What
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Galerine bakınca "basbayağı yapmışsın işte".. sorun nerede..

Dış mekan çalışman yeterli olacak bence.

Game maker
2019-01-27 00:56:53
  • Erkek
Başkan

Genel olarak bilmiyorum şimdi nasıl oluyor hani bir yerde çalışmak için iyi bir seviye değil bence öylr düsünüyorum ama benim düşüncem hani bu renderlar olmuyor en iyisini yapmaya çalışıyorum mesela parke yapıyprum bump,reflection,reflection glossines, diffıse maplerini kullanıyorum genede o etkiyi alamıyorum.
Gene çok teşekkür ederim necmi abi yorum için bana çok şey kattın ve katıcağına inanıyorum.

Bir ülkede akıl ve sanattan çok servete değer verilirse bilinmelidir ki, orada keseler şişmiş, kafalar boşalmıştır. Friedrich Nietczshe
2019-01-27 13:15:42 Edit:2019-01-27 13:16:25
  • Erkek
Bu işte iyi olmak
Seyfeddin

Bu işte iyi olmak istiyorsan öncelikle kullandıklarının ne işe yaradıklarını iyi bilmen gerekiyor. Daha sonra bol bol deneme yapacaksın insana bu işte kafayı yedirten kısımda bu ışık ve kamera.

2019-01-28 16:17:50
Sözüm boraya değil ama
serkanmertserkan mert

Sözüm boraya değil ama seyfeddin çok önemli birşey demiş deneme yanılma , bu işte ilerleyeceksen herşeyi deneyeceksin.

Öğrenmek için yanıp tutuşan bedava biyerlerde çalışmayı bile göze almış birçok kişi ile tanıştım istisnasız hepsi hemde istisnasız hepsi 10dk lık işi 2 haftaya yayıyor hatta daha uzun sürenler bile oldu , bu iş böyle öğrenilmez sabah kalkar kalkmaz pc başına oturup uykusuzluktan bayılana kadar çalışacan , bu işi bu adamlar öğrenip ilerler yoksa haftada bir saat pc başına oturup o bir saattede 2 şey yapıp internette dolanan adamların yapacağı iş değil bu .
kendini gerçek anlamda adamış birine sen hiçbirşey vermesende o alır yürür kimse tutamaz onu.

Bu işi yapanların birçoğu asosyal olmasada asosyal hayatı yaşanlardır , hem sosyal olup hem bu işte ilerlemek mümkün değil zira işe ayıracak zaman bulamazsın , demin dediğim gibi 10dk lık işi 2 haftaya yayarsın sonra ben nerede hata yapıyorum , niye öğrenemiyorum diye dolanırsın.

Rhmetli Sakıp Sabancının dediği gibi , çalışmak , çalışmak , çalışmak )))))))

2019-01-29 07:25:56
  • Erkek
Çalışmalarınızda gördüğüm şey kanaatimce
alper-ozyurtAlper Özyurt

Çalışmalarınızda gördüğüm şey kanaatimce çabuk sıkılıyorsunuz. Sanki bir listede yazanları yapıp geçmişsiniz. Bence iyi çalışmaları bolca gözlemleyin ayrımsadığınız her detayı yavaş yavaş çalışmalarınıza katmaya çalışın. Püfleyerek bu işleri yapanların başarılı olduğunu hiç görmedim. Deli gibi takıntıyla çalışanlar var bu işlerde, yarısı kadar emek vermeden sonucun tamamını hedeflemek pek hakkaniyetli olmaz.

2019-01-30 22:33:00
  • Erkek
Şöyşe söyliyeyim.

Tam tersi daha da asılıyordum yapmaya ama hani yardım alıcak kimse yoktu şimdi sayfadan arkadaşımız UMUT BAĞLAN ile team wiewer dan bağlanıp bi nevi uzaktan ders veriyor bana 2 gün oldu bir çok şeyi aklıma kazıdı.

2019-01-31 08:01:31
  • Erkek
ALPER ÖZYURT'un dediği gibi
umutbaglanumut bağlanAvatar

ALPER ÖZYURT'un dediği gibi takıntı ile çalışman seni daha hızlı ve kesin geliştirecektir.Benim 2 yılım öyle geçti.yerimden kalmadan günde her modellemeyi her kaplama yöntemini izledim her duyduğum terimi araştırıp öğrendim belli bir kaliteye geldim ama hangi ayarla oynasam o gerçekçiliği tutturamıyordum.sonra buraya konu mu açtım bir konu altında mı gördüm hatırlamıyorum birisi fotoğrafçıları takip et demişti.O anda bende girdim onlara baktım pek anlamayınca temel eğitim aldım işte o dakikadan sonra kalitem arttı ama 3 yılım dolmuştu okul ve iş bir araya geldi bırakmak zorunda kaldım.son bir yılım o yüzden hızla hazırlanmış sahnelerle geçti
şimdi uğur ile biraz pas atıyorum uğura da burdan şunu söylüleyim 1 2 yıl kendini mümkün olduğunca eve kapat ki yapıyorsun ama biraz daha modelleme kaplama videosu izle 2 yıl sonra görüceksin aldığın yolu hiç değilse yaptığın sahneler iyi zaten söylediğimi yaparsan farkı görüceksin

Hiç bir zaman aramayı durduramazsınız, çünkü hiç bir zaman bulamazsınız. PABLO PİCASSO
2019-01-31 16:11:20
  • Erkek
teşekkür ederim

Heerkesse teşekkür diyorum.
Yapıcı ve iyi yorumlarınız için ama UMUT'a biraz daha çok ediyorum.
Dediğin gibi suanda sabah 7:30 da işe gidiyorum,17:30 da geliyorum eve ve saat gece 1 - bazen 2 bazen üstünde uyuya kalıyorum deniyorum,izliyorum ve okuyorum ama gerçekten anlık bir soru sorabilecegin yada bir hatayı danısabileceğin bir kişi olmayınca daha zorrlayıcı oluyor.
Sağ olsun UMUT bana her akşam yardım ediyor beraber sahneler ayarlar baya çalışıyoruz.
Bunun sonucunda biraz iyi sonuçlar aldıkca insan dahada yogunlasıyor bırakmıyor istiyor.
BU yüzden umuta ve sayfada yardımcı olan iyi eleştiren arkdaşlarada teşekkür ediyorum.UMUT aradım meşgulsün galiba :D

2019-02-01 20:19:44
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!