3ds Max : RENDER'DA IŞIK

RENDER'DA IŞIK

ARKADAŞLAR BİLİYORUM IŞIK OLAYI RENDERDA ÇOK ÖNEMLİ TECRÜBELİ VE ÜSTADLARDAN MESELA HANGİ IŞIKLARI KULLANIRSAK DAHA İYİ OLUR NASIL KULLANMALIYIZ GİBİ BİR DERS,BİLGİ VB.BİR KAYNAK GÖSTERMELERİNİ BEKLİYORUM.
KOLAY GELSİN.

Bir ülkede akıl ve sanattan çok servete değer verilirse bilinmelidir ki, orada keseler şişmiş, kafalar boşalmıştır. Friedrich Nietczshe
2018-12-06 10:34:12
  • Erkek
Hani kendi fikrim olarak
umutbaglanumut bağlanAvatar

Hani kendi fikrim olarak ben ışık konusunda gelişmek istediğim zaman bu forumda bu yazı görmüştüm ve onu uyguladiktan sonra renderda ki ışık kalitem aşırı arttı yani bence yapman gereken temel fotoğrafçılık eğitimi almak youtube a yazarsan sana binlerce türkçe kaynak çıkacaktır onları uygula mutlaka işine yarayacaktır farkı göreceksin zamanla

Hiç bir zaman aramayı durduramazsınız, çünkü hiç bir zaman bulamazsınız. PABLO PİCASSO
2018-12-06 10:50:45
  • Erkek
Internette bulabilecegin kaynak sayisi

Internette bulabilecegin kaynak sayisi cok fazla aslinda. Gercekci bir sahne yaratmak ise amacin, gercek hayata uygun bir modelleme yapman ve sahnendeki isiklari da buna gore hizalandirman gerekiyor.

xD namidiger Silent Assassin
2018-12-06 10:50:51
  • Erkek
Merhabalar
KEMALBUDAK34KEMAL BUDAK

İç Mekan mı ? Dış Mekan mı ?

https://kemalbudak.tumblr.com/
2018-12-06 10:52:57
  • Erkek
sağolun

sağolun umut ve mehmet kardeşim önerilerinizi dikkate alıcam.
kemal abi iç mekan şimdilik:)

Bir ülkede akıl ve sanattan çok servete değer verilirse bilinmelidir ki, orada keseler şişmiş, kafalar boşalmıştır. Friedrich Nietczshe
2018-12-06 15:43:44
  • Erkek
Işık
serkanmertserkan mert

Umut bağlan güzel noktaya değinmiş ışık kullanımını fotoğraf sanatçılarından öğrenmelisin.

Sadece ek olarak şunu demek lazım , bu tür şeyler belli formülü olan konular değil öyle olsa zaten tüm render programları tek butonla çalışırdı .

Nereye ne için ışık koyma ihtiyacı duyduğunu biliyorsan ışık türü ve miktarını'da zaten belirliyorsun , yani ışığın bi amacı var aydınlatma türü ve miktarından ziyade neden ışık kullanıldığını araştırıp öğrenmen gerekiyor gerisi kendiliğinden gelir.

Muhtemelen ilk duyanlar için anlaması zor olacak ama bir tüyo vereyim : Işık ortamı yada nesneleri aydınlatmak için değil göstermek istediğin şeyler için kullanılır .

Bunu'da Umut BAĞLAN'nın yazısındaki gibi forotoğraf sanatçılarından yada bu işte uzman kişilerden öğreneceksin.

2018-12-06 17:05:50
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!