3ds Max : Drone Çekimi After Effects 3D Camera Tracker

Drone Çekimi After Effects 3D Camera Tracker
ozgurtarÖzgür Tarımcıoğlu

Merhaba arkadaşlar. Drone ile çekimi yapılan footage (MOV.) dosyasını AE ye import etmek istediğimde "After Effects error: Source file no importable streams. Please chech that it is a valid video/audio file" diye bir hata aldım. (AE CC2018 kullanıyorum). Daha sonra bu MOV. dosyasını video converter programıyla H.264 MP4`e çevirdim. Görüntü kalitesinde azalma oldu ancak bu dosyayı AE ye import edebildim. Effects bölümünden 3D Camera Tracker`ı çalıştırdığımda analysing, resolving camera bölümünden sonra Analysis solve failed. hatasını aldım. Videoyu kesip sürelerini kısaltıp tekrar denedim ancak yine aynı sonucu aldım. Sorun sizce ne olabilir? Teşekkür ederim.

2018-07-13 13:12:43
  • Erkek
görüntüyü fotoğraf senkronize
cizgicizgiGökhan GülerAvatar

görüntüyü fotoğraf senkronize haline getir. o şekilde çözebilirsiniz

http://www.cizgicizgi.com
2018-07-13 13:58:19
  • Erkek
Teşekkür ederim Gökhan Bey,

Teşekkür ederim Gökhan Bey, convert ettiğim mp4 formatını jepg sequence olarak render alıp, bu jepg sequence lerle yeni bir compozisyonda tekrar denedim ancak sorun hala aynı şekilde devam ediyor.

2018-07-13 14:34:16
  • Erkek
Yeni kompozisyona attıktan sonra
OrionAhmet KARKAÇ

Yeni kompozisyona attıktan sonra transform reset yapıp tekrar track yapmayi deneyin ben öyle çözdüm

2018-07-13 20:43:59
  • Erkek
Görüntü bulanık olursa da
halkaFurkan YILMAZ

Görüntü bulanık olursa da sorun oluyor. Mümkün olduğunca dönüşümleri çok yüksek bitrate değerlerinde yapmak lazım. 4K videolar en az problemli olanları.

www.furkanyz.com
2018-07-14 12:34:13
  • Erkek
Görüntüyü orjinal dosyadan h.264

Görüntüyü orjinal dosyadan h.264 yerine h.265 olarak dönüştürdüm. güörüntü kalitesi daha iyi oldu ve zaman olarak süresini de düşürdüm videonun. Bunları yaptığımda sorun çözüldü. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

2018-07-16 08:30:33
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!