3ds Max : Surat Yaptım Ama Oval Değil

Surat Yaptım Ama Oval Değil

https://i.hizliresim.com/VroRGj.png

Arkadaşlar ilk defa surat yapmaya kalktım ve sonunu düşünmeden sabırsızca hareket ettiğimden kaçırdığım çok büyük bir nokta oldu. (Çok büyük dediysem uzay boşluğu kadar falan)

Bildiğiniz gibi tutoriallerde önden ve yandan yapılacak suratın fotoğrafını koyarlar ve başlarlar yapmaya. Bende öyle yaptım, ama tam bir dangalaklık yaptım.
Suratı yaparken ovallik vermeyi unuttum

Kısacası; 3D Modelleme programında 2D surat çizdim.

Resimden daha iyi anlayacaksınız ne demek istediğimi;

https://i.hizliresim.com/VroRGj.png

Sol alttaki pencerede...

Bu angutluğumu şu nebzede telafi edebilir miyim? Yoksa sil baştan mı?

Üst düzey çaylak
2018-05-13 02:50:02 Edit:2018-05-13 02:50:16
  • Erkek
samimi eleştiri ))
serkanmertserkan mert

öncelikle samimi eleştirin beni gülümsetti inşaallah bu tavrını yitirmezsin bu çok güzel bişe.

senin sorununa gelince daha başta yaptığın hata hemen başlarda aşırı topology kullanman , başlarda bukadar çok poligona yüklenme az poligonla başla gerek duyduğunda sadece poligon arttır , bukadar yüksek poligonla çalışırsan hem aşırı zorlanırsın hemde istediğin sonucu asla alamazsın.
burdan durumu kurtarman zor , aşırı poligon kullanmışsın tek tek uğraşmak yerine az ve doğru poligon sayısı ile yeniden başlamanı tavsiye ederim.

çok poligon iyi model demek değil , gerektiği kadar , ne az ne çok ne lazımsa okadar, elini buna alıştır.

2018-05-13 04:21:27
  • Erkek
oval
drekonNecmi DemirkeserAvatar

oval

daha az nokta ile önce birkaç deneme yap, mesela sadece burun yap, onu hem yandan hemde önden resimdeki konumlarda yapmayı öğren.

Game maker
2018-05-13 06:57:00
  • Erkek
Restart
halkaFurkan YILMAZ

Restart

Bence bu resim işi en güzel anlatan şeylerden birisi, baştan başlaman gerekiyor.

www.furkanyz.com
2018-05-13 15:04:28
  • Erkek
Cevaplar ve öneriler için

Cevaplar ve öneriler için çok teşekkürler

Üst düzey çaylak
2018-05-16 17:38:06
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!