3ds Max : bilgisayarım yeterlimi

bilgisayarım yeterlimi

ARKADAŞLAR BİLGİSAYARIMIN DONANIMI BU YENİ BAŞLADIM 2 AY OLDU YENİ YENİ RENDER ALMAYA BAŞLADIM ÇOK KÜÇÜK ŞEYLER AMA YAPARKEN FELANDA BAZEN PROGRAM DONUYOR VE YANIT VERMİYOR.

ACABA DONANIM NE DURUMDA SİZCE.

İŞLEMCİ:AMD A10 6800-K RADEON 4 CPU 4.10 GHZ
RAM:16 GB KİNGSTON RAM
EKRAN KARTI: AMD RADEON R9 200 4 GB

Bir ülkede akıl ve sanattan çok servete değer verilirse bilinmelidir ki, orada keseler şişmiş, kafalar boşalmıştır. Friedrich Nietczshe
2017-12-17 22:20:38
  • Erkek
İşlemci çok yavaş birazcık
halkaFurkan YILMAZ

İşlemci çok yavaş birazcık bezdirir ama 3d çalışma yapmanıza engel değil

www.furkanyz.com
2017-12-17 23:06:04
  • Erkek
teşekkür ederim hocam bide

teşekkür ederim hocam bide 3ds max 2018 kullanıyorum renderlarım hep karıncalı çıkıyorbi bilginiz varmıdır iyi akşamlar

Bir ülkede akıl ve sanattan çok servete değer verilirse bilinmelidir ki, orada keseler şişmiş, kafalar boşalmıştır. Friedrich Nietczshe
2017-12-17 23:48:41
  • Erkek
ssd
drekonNecmi DemirkeserAvatar

SSD bir hard disk al, C: sürücüsü olacak. epey farkeder.

diğer önemli nokta. 3dsmax 2016 filan kullanmalısın. bilgisayarın çok hızlı değilse en son çıkan yazılım versiyonu biraz zorlanır.

Game maker
2017-12-19 01:27:44
  • Erkek
hocam 1 tb bilgisayar

hocam 1 tb bilgisayar ama biraz dahamı yüksek olması lazım
dediğiniz gibi yapayım bir de 2016 yükliycem
ilginiz için teşekkürler

2017-12-20 20:05:17
  • Erkek
Borasiugur birseyi merak ettim
TPRKtoprak tunçAvatar

Borasiugur birseyi merak ettim bende proje ciziyorum 8 gb ramla 1080 piksel render alabiliyorum 16gb ram ile sen 2K render alabiluyormusun? Cok merak ettim.Ona fore 16 gb lik pc alcam bnde.

ANİMASYON
2017-12-26 18:32:06
  • Erkek
bende yeni başladım

bende yeni başladım daha iki aydır bir kaç sıkıntılarım oluyor ama ben 2018 kullanıyorum bazen donma oluyor onun haricinde hiç render almadım zaman göstericek dostum

2017-12-27 00:20:35
  • Erkek
Arkadaşların dediği gibi;
rocker_trTuran BabacanAvatar

Arkadaşların dediği gibi;
* 2016-2017 kurmanız iyi olarakcaktır.
* SSD ciddi anlamda fark ettiriyor.

Customize altında Preferencens` i tıklayınca çıkan pencereden.

https://image.prntscr.com/image/DNR7zMBCT2iWTwtCJjj8iA.png

General da Levels` değerini 20 altına al. Bu ctrl+z yaptığında geri alma hafızasıdır. 10 altına düşürmemen iyi olacaktır.

https://image.prntscr.com/image/FMb6sVJjRq6Ln9ZKmaanyg.png

File sekmesinde belli bir süre içinde belli miktarda kurtarma dosyası oluşturan ayarlar var. Bu sayıyı biraz aşağı çekerek sistemi biraz daha rahatlatabilirsin. Auto Backup içinde "number of autobak files" kaç dosya oluşturacağını, "auto backup file name" ise kaç dakika da bir kayıt edeceğini belirler. "Auto backup file name" ise kayıt edileceği yeri belirmenizi sağlar. Ani kapanma sonrası dosyanız bozulur ise buradan çalışma dosyanızı kurtarabilirsiniz.

Autoback files`ı 3 de bırakmak iyi olacaktır. Süreyi 5 dakikadan 7,5-10 dakika ya kadar çıkartmanız iyi olacaktır.

Düşük seviyeli bilgisayarlarda çok kalabalık modeller yerine tek modeller üzerine çalışarak kendinizi geliştirmeye çalışmanız daha iyi olacaktır. Arkadaşın dediğini gibi öğrenmenize engel değil. Bende 2008 yılında aldığım sanal üç çekirdekli Phenom x3 8750 ile 3ds max 2017 kullanarak öğrendim. 4 GB ram takılıydı. Benim bilgisayar yanında senin bilgisayarım uzay gemisi gibi.

İzmir - http://turanbabacan.cgsociety.org/
2017-12-27 13:34:20
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!