3ds Max : sıkıcı bir sorunum var

sıkıcı bir sorunum var
eda1990eda sayınAvatar

arkadaşlar merhaba bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim
sorunum şu:

son bir kaç aydır cizimlerimde sahnem de belli bir yogunluk oluştıktan sonra sahnemde bir nesneyi seçmek istedigimde ve dahada çok boş bir yeri tıkladıgımda ( genelde perspectıve ve tek pencerede çalısıyorum) tum sahne neredeyse yok oluyor ve
sahnenin ortasasınde miniçik bir kare seklini alıyor. ve sahneye zoom veya walk though ıle yaklaşmama izin vermiyor.ancak top view peceresıne gelıp o nesneyı tekrar secip tekrar p ıle perspectıve penceresıne geliyorum başka bır nesnedede bunu yapabılıyor.bazende top viewda buna başlıyor perspectıve moduna geçiyorum 1 2 dakıka sonra problem artık her ıkı moddada basa cıkılamaz hale gelıyor. sahneyı boş bir scene
e merge ettıgımde genelde sorun 15 dakıka ıle 2 saat ıcın cözülmüş olsada sorun genelde yeniden başlıyor
şunları denedim: sahneye dısarıdan aldıgım nesnelerden sonramı oluyor: hayır
(sahneme copy paste dıye bır mini plugın veya scrıpt var onunla nesne alıyorum ama bunuda 2 senedir kullanıyorum onunlada ılgılı olmadıgını düşünüyorum
ekran kartımla ılgılı olmasa gerek 1 ay once gtx680 kartım vardı . ve aynı sorun ondada aynıydı.kartım deişti
hazır sahnelerımde bazı sahneler cm bazıları inç oldugundan bunları yenı sahneme çağırdığmda nesnenin scalesini 2.54 le carpıyor veya bölüyorum
sorun bu mudur acaba? ama merge ettıkten sonra sahneye yenı bır sey çagırmadanda.. bu sorun neden bir süre sonra tekrarlıyor veya tersten soyleyeyım bu 15 dakıka neden hersey problemsiz de sonradan yenıden tekrarlıyor anlayamıyorum..
bilgisayarımda başka bir işletim sistemim daha var oradada durum aynı.

3dmax 2017 vray3.4 işletim sıstemım wındows 7. gtx1080 kart kullanıyorum işlemcim 2600k

2017-12-05 18:26:00
  • Bayan
kere
drekonNecmi DemirkeserAvatar

o olay bir kere başıma geldi, ama sürekli tekrarlamadı.

Antivirüs gibi dış etki yapabilecek programları bir kontrol et, antivirüsü kapatıp aynı olayı canlandırmayı dene.

3dsmax kendi içinde script kullandığı için aklıma birtek bu seçenek geldi.

Game maker
2017-12-05 19:08:07
  • Erkek
denemeye değer sağolun
eda1990eda sayınAvatar

denemeye değer sağolun

2017-12-05 19:54:03
  • Bayan
Dün benimde başıma geldi,
bermanErman B

Dün benimde başıma geldi, hazır sahne indirmiştim corona olarak.Aynısını yaptı, başka dosyaya aldım orda da yapıyor.

4930K - GTX 780 - 32GB - 3dsmax 2014 - Vray 3.6
2017-12-07 10:28:53
  • Erkek
Çözebildiniz mi acaba?
qxmgsiErcan ETHEM

Çözebildiniz mi acaba?

Max 2018 / vray 3.6
2017-12-11 21:19:10
  • Erkek
Benim başıma da geliyor
halkaFurkan YILMAZ

Benim başıma da geliyor çözüm için takipteyim.

www.furkanyz.com
2017-12-11 22:07:06
  • Erkek
Yeniden Başlat ile çözüldü.
qxmgsiErcan ETHEM

Bilgisayarımı 2 gündür kapatmamıştım, Max ve özallikle windows 10 kasılmaya başlamıştı, bahsettiğiniz sorunu da yaşamaya başlayınca Yeniden başlattım ve bendeki sorunların hepsi düzeldi.

Max 2018 / vray 3.6
2017-12-11 22:09:44
  • Erkek
Ram sıkıntısını kontrol etmenizde
POWERD3D

Ram sıkıntısını kontrol etmenizde fayda var. Sistemi rami ve ekran kartı ramları aşırı yüklenmeye maruz kalıyor mu bakılabilir.

2017-12-13 20:27:42
Çoğunlukla sahneye eklediğin nesnelerin
Seke

Çoğunlukla sahneye eklediğin nesnelerin konum ve ölçek probleminden kaynaklanır veya sahnede görünmeyen uzaktaki bir nesneden.Ikinci bir problem ise script hatası.Itoo forest plugin çok hata veriyor.2017 versiyonunda bazı sıkıntılar var.O yüzden eski bir versiyon kullanmanda çözüm olabilir

2017-12-13 20:44:53
3Ds Max sürümünüz nedir?
okitoErdem TürkoğluAvatar

3Ds Max sürümünüz nedir?

2x Intel Xeon E5-2670 Asus GTX 980ti 32GB RAM
2017-12-14 08:34:01
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!