3ds Max : Slate material penceresinde materyal kopyalama/yapıştırma

Slate material penceresinde materyal kopyalama/yapıştırma
MysticMustafa DagdelenAvatar

Slate material penceresinde materyal kopyalama/yapıştırma

Merhaba arkadaşlar yakalış 1 senedir slate materyal editör kullanıyorum fakat compact materyal editörde olan bu özelliği slate materyal editörde bulamadım ve her seferinde 2si arasında geçiş yapmak zaman ve stres yaratıyor :) bu şekilde materyali kopyalama ve başka bi materyalin üzerine yapıştırma seçeneği slate materyal editörde nerede bulunuyor?

www.mustafadagdelen.com
2017-06-28 03:22:59 Edit:2017-06-28 03:38:26
  • Erkek
soruna yanıt olmayacak ama
cosmosiiievren yıldırım

soruna yanıt olmayacak ama ben hala alışamadım eskiyi kullanmaya devam ediyorum :)

2017-06-28 04:22:57
  • Erkek
slate editörde, materiyali seç.
yazruzgazriEmir Yıldız

slate editörde, materiyali seç. shifte basarak sürükle

2017-06-28 08:35:39
  • Erkek
@yazruzgazri hocam amacım var

@yazruzgazri hocam amacım var olanı kopyalamak değil kopyalanan materyali bir başka materyalin üzerine yapıştırmak. bunu compactda yeşil ile gösterdiğim yerde copy/paste yapabiliyoruz ve sahnedeki tüm o üzerine yapıştırdığımız materyale sahip objelerin materyalini değiştirebiliyoruz.
fakat slate materyalde böyle bi özelliği görmedim bunu es geçmeleri mümkün değil diye düşünüyorum fakat tüm alt menülerini kurcaladım yinede var olan materyali sağ tık kopyala/yapıştır penceresini bulamadım

www.mustafadagdelen.com
2017-06-28 17:40:18
  • Erkek
change material
alisengunAli ŞengünAvatar

change material

Değiştirmek istedeğiniz materyal üzerinde sağ tık ile change material seçiyorsun. tıkladığınızda materyal ürün ağacı açılacaktır. açılan ürün ağacın da sahne materyalleri bölümünden hangi materyali değiştirme istiyorsanız üzerine gelerek onaylıyoruz copy ve instance mı seçiyoruz. Değiştirmek istediğin materyal sahnede bir obje üzerine atılı olmalıdır.

https://www.behance.net/alisengun
2017-06-28 18:16:59 Edit:2017-06-28 18:30:49
  • Erkek
@alisengun hocam teşekkür ederim

@alisengun hocam teşekkür ederim istediğim tam olarak buydu

www.mustafadagdelen.com
2017-06-28 19:02:03
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!