3ds Max : Gta 5 İçin Karakter Modelleme

Gta 5 İçin Karakter Modelleme
kerafbAbdurrahman Ay

Cümleten Selamun Aleyküm arkadaşlar, ben foruma yeni katıldım,
öncelikle böyle bir forum açtığınız için hepinize teşekkür ediyorum

Ben gta 5 mod karakter modelleme için 3ds max eğitim seti satın aldım, sizce doğru yerden başladımmı ve bu konuyla alakalı tavsiyeleriniz varsa yazarsanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim

2017-06-05 21:05:50 Edit:2017-06-05 21:06:48
  • Erkek
3ds max , maya
serkanmertserkan mert

3ds max , maya , cinema 4d yada blender bu dört programı bir biri ile yarışan 4 farklı üniversite gibi düşün aynı amacı güden ama belli alanlarda birbirlerine üstünlük sağlayan çok amaçlı programlar , 3ds max oyun modu geliştirme düşüncen için iyi bir seçim olmuş zira kullanıcısı çok yaygın olduğu için tutorial sıkıntısı çekmezsin ve düşündüğün birçok şeyi bu program içinde yapabilirsin , aldığın eğitim setinin içeriğini bilmediğim için ne hızla mesafe katedersin bilmiyorum gerçi bu işler program ve program bilgisinden ziyade kişisel yetenek ve tecrübe ile alakalıdır ve azmide unutmamak gerekir.

bu işlerde yapılan en büyük yanılgı doğru malzeme seçiminin yeterli olacağı düşüncesi , yapamıyorum çünkü felan tabletim yok , olmuyor çünkü bilgisayarım çok zayıf , olmuyor çünkü monitörüm kötü vesayre gibi mazeretleri çok duymuşsunuzdur işte bu çok yalnıştır ve bu yanlış sebebi ile insanlar gereksiz harcamalar yapıp sonunda yine hüsrana uğrarlar.

siz sıradan birine en kaliteli boya ve fırçaları verseniz bile o kişi çöp adam çizemez çünkü resim bilgisi yoktur ama iyi bi ressema kömür parçası verin size istediğiniz şeyi resmetsin.

karakter tasarımcısı kendisini geliştirmek istiyorsa gününün büyük bölümünü kağıt üstünde karalama yaparak geçirmelidir

render işi ile uğraşanlar yaptıkları işte ilerlemek istiyorsa fotoğraf sanatçılarını takip etmeli

karakter animasyonda ilerlemek isteyenler pandomim ve palyaço gibi mimik ve duygu ustalarını takip etmeliler

konun çok dışına çıktım belki ama kısaca söylemeye çalıştığım şey şu , nasıl yapılırdan ziyade önce neyin ne olduğunu bilmek gerekir , bir karakter tasarımcısının modellemeye geçmeden önce öğrenmesi gereken çok şey vardır bunlar öğrenildiğinde gerisi çorap söküğü gibi kendiliğinden gelişir , bu diğer herşey içinde geçerlidir.

2017-06-05 23:09:08
  • Erkek
cevap verdiğiniz için teşekkür
kerafbAbdurrahman Ay

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim, dediklerinizi çok iyi anladım, bu işi öğrenmeden pes etmicem, temeli oturduktan sonra gerisi gelir kanaatimce, hakkımızda hayırlısı

2017-06-06 01:20:06
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!