3ds Max : max viewport

max viewport
andersanonder yetiskin

Selam arkadaslar, enteresan bir sorum olacak, elimde ek olarak bir adet tesla k10 ekran karti var. bu karti viewport icin kullanabilir miyim? yani ana ekran karti yerine bu karti kullanmak istiyorum. nette arastirdim pek cok yazilim Accelerate amacli bu karti kullaniyor, maxin viewportu icin bir yontemi yokmudur acaba.

simdiden tesekkurler.

http://www.nvidia.com/object/gpu-applications.html

2017-05-06 05:41:31
  • Erkek
Kart elinizde ise denemesi
halkaFurkan YILMAZ

Kart elinizde ise denemesi çok uzun zaman almaz, deneyin sonuçları ve performansı şuanki kartınıza göre performans farkını bizimle de paylaşın bizde öğrenelim. :=)

www.furkanyz.com
2017-05-06 14:43:03
  • Erkek
Ne yazik ki 3ds
andersanonder yetiskin

Ne yazik ki 3ds max ana ekran kartini kullaniyor ve her hangi bir secenek yok bunu secmem icin. Onceden nvidia Maximus diye bir yazilimla tum ekran kartlarinin performansini kullaniyordi, ama artik maximus yazilimini kaldirmislar, ben kurdum maximusu ama tesla k10 tanimadi.

yani bir sekilde max`in regeditine girip ekran kartini tanitmak lazim ama o islerden hic anlamiyorum.

2017-05-07 00:07:36
  • Erkek
nvidia Denetim Masası
qxmgsiErcan ETHEM

n vidia denetim masasında hangi programın hangi ekran kartı ile çalışacağını siz seçebilirsiniz.

Görev Çubuğundan;
- nvidia Denetim masasını aç
- 3D Ayarların Yönetimlesi
- Program ayarları

Burada ekle ye tıklayarak 3ds max in Exe dosyasını tanımlaman gerekiyor. Aşağıdan da hangi ekran kartı ile çalışacağını seçebilirsiniz.
İşe yarar diye düşünüyorum...

Max 2018 / vray 3.6
2017-05-07 16:30:44
  • Erkek
tesekkurler ama nvidianin icinde
andersanonder yetiskin

tesekkurler ama nvidianin icinde oyle bir secenek bulamadim. yinede tesekkur ederim. sanirim dedigim gibi maxin reg kismindan tesla`yi tanitmak gerekiyor.

2017-05-08 01:36:56
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!