3ds Max : save sürem cok uzun

save sürem cok uzun
eda1990eda sayınAvatar

Arkadaşlar max 2017 kullanıyorum. Autoback sürem 5 dakıkada . bir çok sahnemde program nerdeyse 2 dakıkada bır 30 sanıye boyunca kıtlenıyor. aynı sey save dedıgımdede aynı . preference dan autoback ı kapatınca, save edınceye kadar problemım kalmıyor. ama bu işin gerçek çözumü nedir acaba?
maxin eski sürümlerinde kullandıgım notetrack silici gibi bir scrıpts vardı acıkcası eskı versıyonlarda epey ıyıdı ama çalıstırdıgımda sadece 8 gıbı bır sonuş cıkıyor yani notetrack yok gıbı. eskı versıyonlarda bu sayı 70 80 bıne kadar cıkıyordu ve scrıts ı calıstırınca bu sayı 100 gıbı degerlere düşüyordu.

2017-04-08 16:54:32 Edit:2017-04-08 16:56:26
  • Bayan
edacım, çalışırken sahnene neyi
gulsen35

edacım, çalışırken sahnene neyi merge ettiğine dikkat et. yeni açılmış bir max dosyasındada aynı şekilde yapıyormu? yapmaması lazım. herhangi bir şekilde merge işlemi yaparken merge etmek istediğin objeyi farklı kaydedp (save selec objeck) öyle marge yap. marge işlemi yapıldığında sahnede görünmeyen objelr sürekli olarak bir dosyada toplanıyor ve bu kayıt işlemini zorlaştırıyor.

2017-04-09 15:05:40
Teşekkürler
eda1990eda sayınAvatar

Teşekkürler

2017-04-09 20:10:25
  • Bayan
Harddiskinden de kaynaklanıyor olabilir.
jixawismail cilmanAvatar

Harddiskinden de kaynaklanıyor olabilir. Disk performansı düştüğü zaman kayıt süresi çok uzar. Bende aynı sorunu yaşıyordum. Save dediğimde 5 dk kadar bekliyordum. Sonra gittim bi tane ssd disk aldım şak diye save yapıyor şimdi.

1453
2017-04-11 20:53:27
  • Erkek
teşekkurler
eda1990eda sayınAvatar

sanıyorum onunla ılgılı degıl. bende ssd kullanıyorum.

2017-04-12 03:31:40
  • Bayan
paylaşmak güzeldir
mateushasan demmirAvatar

Ynt: max ağırlaşma problemi

arkadaşlar problemi buldum. sorun merge edilen dosyalarla istenmeden gelen notetrack-nodes lardan kaynaklanıyormuş. çağırılan objeler silinse bile sahnedeki ağırlık  gitmiyor hiçbir şekilde ve zamanla artan problemlere yol açıyor. bu tarz problemler yaşayanlara yardımcı olabilmek adına sorunun çözümünü paylaşmak istiyorum.

autodesk`in kendi sitesinde bile paylaşılmış farklı script`ler var. benim işime yarayan script (fazla gelen nodes`ları silmek için)i maxscript kısmına gelip, maxscript listener kısmına yapıştırıyoruz. sonrasında ise biraz bekletiyor program ve ardından örneğin 1,6gb`lık bir dosya 30mb gibi şaşırtıcı bi rakama düşüyor ve sahneniz düzeliyor. save süresi azalıyor hatalar gidiyor vs.

script kodu ise;

trackViewNodes[#Max_MotionClip_Manager].track = copy trackViewNodes[#Max_MotionClip_Manager].track

(enter diyoruz ve akabinde)

gc()

(tekrar enter diyip kısa bir süre bekliyoruz).

ben bu işlemden önce bir de işe yaradığını öğrendiğim, new-->keep objects(hierarchy hariç) işlemini yaptım.

iyi çalışmalar.

http://cgstudyo.com/konu-max-agirlasma-problemi.html

http://www.tr3d.com/forum/oku/3dsmax/max-yavasladi/

2017-04-12 07:30:10 Edit:2017-04-12 07:45:31
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!