3ds Max : Hazır Sahne Malzeme Görünmeme Sorunu

Hazır Sahne Malzeme Görünmeme Sorunu
cagri_interiorsCAGRI KAZMAAvatar

Merhaba arkadaşlar, hepimizin bildigi gibi hazır sahneleri arsiv yapıp kullanırken malzemelerin görünebilmesi için maplerini bulup yolunu göstermemiz gerek.Benim sorunum ise tüm bunları yapmama rağmen Archinteriors Vol.37 deki sahnenin hiçbir materiali sürükleyipde üzerine atsam dahi, material editörden emzirip eklesem dahi render da görünsede modelleme ekranında görünmüyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

- CSK ARCHİTECTS -
2017-02-04 10:38:25
  • Erkek
bitmap
PMBlntBülent Taşdelgen

ilgili materialin diffuse bitmap inin içine girin, emziğin olduğu sırada checker butonu var ordan açar kaparsınız. bütün sahnenin maplerini toptan açıp kapamaya yarayan bir script vardı. scriptspotta araştırıp bulursanız yardımcı olacaktır.

2017-02-04 11:12:36
  • Erkek
Merhaba, ilgin için teşekkür

Merhaba, ilgin için teşekkür ederim fakat dediğin şekilde zaten yaptım yani sanırım materiali buldurduktan sonra show shaded materialden bahsediyorsun onu açıp kapıyorum ama malesef malzeme hiçbir şekilde modelleme ekranında görünmüyor render alırken herşey tamam,

- CSK ARCHİTECTS -
2017-02-04 11:22:13
  • Erkek
evet bu durum ile
mustfa25mustafa canAvatar

evet bu durum ile ilgili birçok Archinteriors Vol.37 vs. sahnelerde ne yapılır ise yapılsın texture görememek gibi bir sıkıntı mevcut.
daha önceden şu şekilde bir teknik uygulamış ve sonuç almıştım diye hatırlıyorum. bahsetmiş olduğunuz sahneyi yeni bir max dosyası oluştururak merge leme işlemi yapın. daha sonra texture leri görebilmek için customize bölümünden configure user paths bölümünden texture klasörünü yol olarak göstermesini sağlayın. dosyayı farklı kayıt edip resetleyin. tekrar açtığınızda bütün textureleri görebilecek olduğunuz düşüncesindeyim. Sonuç olumlu olur ise buradan bilgilendirebilirseniz sevinirim. iyi çalışmalar.

windows 10 pro 64-bit (monster abra a7 v3.1) 8 gb ram (1600 mhz) i7 4710MQ 2.50 ghz 120 gb ssd 1 tb hdd nvidia gtx 860m 2gb -128 bit
2017-02-04 11:29:24
  • Erkek
Evet üyük ihtimalle maxin

Evet üyük ihtimalle maxin menülerinin içinde birşeyleri karıştırıyorlar biz daha zor çalabilelim diye bazen kamera yada ışıklarda görünmüyor.Ama bana önerdiğin bu yöntem işe yaradı dostum çok sağol ;)

- CSK ARCHİTECTS -
2017-02-04 12:01:58
  • Erkek
yöntemin işe yaramasına sevindim.
mustfa25mustafa canAvatar

yöntemin işe yaramasına sevindim.

kolay gelsin.

windows 10 pro 64-bit (monster abra a7 v3.1) 8 gb ram (1600 mhz) i7 4710MQ 2.50 ghz 120 gb ssd 1 tb hdd nvidia gtx 860m 2gb -128 bit
2017-02-04 12:15:44
  • Erkek
Arkadaşlar çözümü su Yandaki
altıneldiventaşkın altınelAvatar

Arkadaşlar çözümü su
Yandaki açılır bölümden display bölümüne girip oradan object color u material kalır yapın düzelir

http://www.taskinaltinelmimaritasarim.com/
2017-02-04 15:54:11
  • Erkek
Merhaba tam olarak nerden

Merhaba tam olarak nerden yapılacağını söyleyebilirseniz sevinirim.

- CSK ARCHİTECTS -
2017-02-06 08:39:29
  • Erkek
cevap
altıneldiventaşkın altınelAvatar

cevap

cevabı

http://www.taskinaltinelmimaritasarim.com/
2017-02-10 19:44:20
  • Erkek
Teşekkürler altıneldiven bu işe
bulentcengizbulentcengizAvatar

Teşekkürler altıneldiven bu işe yaradı.

2018-05-14 13:02:01
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!