3ds Max : 3DSMAX Kasmaya Çözüm

3DSMAX Kasmaya Çözüm
Jollyjokerferhat kulAvatar

Selam Arkadaslar Bır Makıne Topladım
i5 6600 K
64 Gbyte Hyperx Fury 2666 Ghz Ram
240 + 240 Kıngston Hyperx Savage Raıd Os ssd
1 Trbyte Wd Yardımcı Hdd Sata
Asus z170 A Ana Kart 1500 W Plus Zalman Power
Msı r9 4Gbyte / 256 Bıt 380 x 2 Crosfıre Ekran Kartı

Bu Makıne OC de Yuzde 190 Lara Kadar Cıkmasına Ragmen 3DSMAX de Yogun Polıgonlarda Allak Bullak Oluyo Bır Anda Donuyo Dosyayı Yukleyemıyo ve Bır Suru Gereksız Taklmalardan DOlayı Calsımalarım Yavas Ilerlıyo Sıkıcı ve zewksz Gecen Calısmalara Mahal Verıyordu ..

2 Gun Once Mımar Bır Arkadasımla Sohbet Ederken neyapsam K Serısı Ekran KArtlarına Mı Gecsem 3000 Dolarları GozdenCıkarmayı Dusunuyodum Dıyeceksınız Kı Islemcı Kotu NEdenIslemcı Deılde Ekran Kartı Cunku Ben Renderları Alırken SIkıntım Yok CAlısırken VAr Bu Sebeble EKran KArtı Degısımını Dusundum Hep .. fakat AArkadasım Dedıkı KArdesım Gerek Yok rx480 Alacaksın Ucuz Bır Kart Dedım Hayır Alacaksın 8gbyte ve 6trBshoot Polarıs 10 Mımarısı Dedı Bak Alırım Ise Yaramaz Cop olurlar Dedım Al Cop Olursalar Ben Sana Odemesını yapcagım Dıyerek Iddalı Konustu ...

Bugun Bılgısayarcıma Gıttım R9ları Onune Koydum Dedım Bana Rx480 Ver Asus un Rx480 Inden 2 adet Aldım ve Ofısın Yolunu Tuttum ..

Sonuc mu :)))))

Mukkemmel Otesı Tavsıye Ederım Kesınlıkle Ama Kesınlıkle ASus Strıx Rx480 8 Gbyte 256 Bıt ....

Sonuc Olarak Alt Konularda Olan Konumun Sorununu Cozdugum ıcın Bunu yazma geregı Duydum ve Yenı Makıne Alacaklara Sıddetle Tavsıye Edıyorum

Saygılarımla Kolay gelsın

Çizerim Bak :)
2016-11-04 00:39:35 Edit:2016-11-04 12:51:22
  • Erkek
Oldukça ciddi bi mevzu.
designeverdesignever

Oldukça ciddi bi mevzu. Acaba kaç poligonda nasıl sonuçlar veriyor. Özellikle kamera hareketleri, partikül vs.? Bir de genellikle söylenen SLI nın pek verimli olmadığı. Acaba SLI ve olmadan ayrı ayrı performansları neler.

2016-11-04 18:48:01
  • Erkek
SLI değil de AMD`de
okitoErdem TürkoğluAvatar

@designever
AMD grafik kartları SLI değil, CrossFire teknolojisi kullanıyor diye biliyorum.

@Jollyjoker
Çoklu ekranda ultra HD`de nasıl bir sonuç veriyor? Kaç milyon poligona kadar lagging yapmadan sahne etrafında döndürüyor acayip merak ettim.
Örneğin 30 milyon poligonda, çoklu ekranda ve yüksek çözünürlüklerde viewport su gibi akıyor diyorsanız, elimdeki 980ti`yi satıp iki tane Radeon Rx 480 alayım ben de
En kısa sürede, vaktiniz de olursa ekran görüntüleriyle paylaşırsanız harika olur.

Bir de ek olarak elinizdeki mevcut işlemci, ön belleği itibariyle darboğaz yapabilir diye de düşünüyorum.

2x Intel Xeon E5-2670 Asus GTX 980ti 32GB RAM
2016-11-05 10:36:48 Edit:2016-11-05 10:48:24
  • Erkek
EKran Goruntulerını CAlısmamın Icerısınden

evet SLI DEIL crosfıre

EKran Goruntulerını CAlısmamın Icerısınden PAylasacagım Fakat Yarın Atsam Olurmu Sımdı Sunu SOyleyeyım Sıze gemıden Soyutlastırılmıs Bır Bına Cızdım 75 MEtre Uzunlugunda 16 Metre Genıslıgınde 22 Metre Yukseklıkte 30 Mılyon Polıgonlara Dayanmıstı Zaten Bu Arada 2 Ekran Kullanıyorum

Samsung CURVE Model Bılgısayarda 2 Monıtorde FreeSync Olarak Tanıtılmıs
Bu Ekran KArtını Kasacagının Kacınılmaz Bır Gercegı Olarak Duruyoru Bı KEnarda Bırde Maxın Polıgon Sayısı Arttıkca Kasılmalar TakılmalarHatta Kucucuk Masaları Bıle Hareket Ettıremez Hale Gelıyordu Aslında Makınem Iyı Toplanmıs Bır Makıne Fakat Cıhazda r9 380 Ler Vardı Ya NAsıl Olur DIyıp Duruyordum Cunku r9 Da Iyı Bır KArt Neyse

Sımdı Bırakın MAsayı gemıyı Alt Ust Edıyorum ( Crosfıre ) fakat Ekran KArtlarım Ama rx480 Dusuk Guc Tuketımınde Yuksek PErfomanslar veren Bırkart Bu Arada 2xrx480 GTX 1080 le Kafa Kafaya Gıdıyo rx480 Zaten Oyunlardan Daha Cok 3dsMax Gıbı Programlarda Dokulara Mudahalesı Ilede Unsalmıs Bır Kart

8 TrbShoot Ozellıgı Yenı Mımarısı polarıs 10 Da Zaten Cabası Ben Cok Begendım Bu 8TrbShoot Ozellıgının Masası ISe Su Doku Mudahalesı Yanı Cok Kucuk Dokulara 8 Yoldan Ilerlıyor Bu Mımarı Yenı Bır Mımarı Daha Oncelerde 2 Trbshoot Ile Calısıyordu Kartlar .. ...

Saygılar Kolaygelsın

2016-11-07 11:41:14 Edit:2016-11-07 11:44:43
  • Erkek
Ek Olarak Sunuda Hıssedıyorum

Ek Olarak Sunuda Hıssedıyorum Tabı Bunda SSD nın Mı Yoksa Ekran KArtının Mı Etkısı Oldu Bılemedım Save Ederken Otomatık Olarak Bılgısayar Sankı Yutkunuyodu Sımdı Oda Kesıldı !

2016-11-07 13:23:43
  • Erkek
mrb
pemadesignPEMA DESIGNAvatar

jollyjoker sen 2 adet alıp SLİ mi yaptın ekran kartları.. yani çift ekran kartı mı var pcde suan

facebook/twitter/instagram/pemadesign
2016-11-07 15:23:49
  • Erkek
SLI deıl Crosfıre

SLI deıl Crosfıre rx480 Nvıdıa Da SLI oluyo Amd De Crosfire BEn Burada Bılgısayar Toplayacak Olanlara ve 3dsmAxde Yuksek Fps De Nasıl CAlısılabılır KonusundaParmak Basmak IStedım

Onceden 33 -36 Fps Sn De cALISIODU SImdı En DUsuk 46-48 Fps Arası Calısıyo Max

2016-11-07 15:37:19 Edit:2016-11-07 21:31:21
  • Erkek
@jollyjoker Detaylı açıklama ve
okitoErdem TürkoğluAvatar

@jollyjoker
Detaylı açıklama ve teknik veriler için teşekkürler.
İlginç bir durum. Tek Nvidia kartla iki AMD alıp CrossFire yaparım, cebimde kalan parayla da RAM`e yüklenirim diyenler için süper ve verimli bir alternatif.

2x Intel Xeon E5-2670 Asus GTX 980ti 32GB RAM
2016-11-09 16:44:26
  • Erkek
Artıları güzel 1: 2x
johonwayniMehmet KALAMANAvatar

Artıları güzel
1: 2x rx480 gtx 1080`den ucuza gelmektedir
2: yine 2x rx480 gtx 1080`den drect x`de ve open gl`de daha verimli çalışmaktadır
3: Amd kartlarda cudaya rakip stream coreler mevcut bazı video editing programları buna destek vermekte ve cuda`ya göre daha verimli (%5-10 değişiyor) video render yapmaktadır

Eksileri duruma göre değişir
1: 2x rx480 gtx 1080`de göre daha fazla güç tüketmekte
2: Cuda desteği isteyen render motorları ve similasyon eklentilerine elveda

Son olarak Amd ProRender diye bir motor geliştiriyor unutmamak gerek beta testleri devam etmekte ve rx480 karttın bir tanesinde 2304 adet stream core var 2x olunca direkt x2 gibi hesaplanabilir sli kurulamayan bir gtx1080`de 2560 cüda core var aslında gtx1080`in fiyatı biraz aşağı çekilse ve sli desteği olsa gayet güzel olabilirdi

©Mehmet KALAMAN | DXF
2016-11-09 23:01:55 Edit:2016-11-09 23:03:27
  • Erkek
johonwayni SLI kurulamayandan
hep_sensizimNecati Atalı

johonwayni

SLI kurulamayandan kastınız nedir gtx 1080 sli testlerine bir göz atmanızı öneriyorum.

Kaldıki Crossfire veya SLI 2. kartı %100 kullanıyorsunuz tam cuda v.s. değerlerini 2 ye katlıyor gibi bir konu söz konusu değil 2. kartı performansı %50 ile %70 arası değişmektedir.( NVIDIA Tesla da bu oran biraz daha yüksektir)

Jollyjoker

işlemci sadece render almakla yükümlü deildir standart max calısma durumlarında ekran kartı - ram - işlemci arasında yük paylaşımı olmaktadır.Yükün çoğu ekran kartına binsede onlar işlev görmüyor gibi birşey söz konusu deildir.Eğer öyle olsaydı Animasyon Studioları model-animasyon birimlerindeki makinaların işlemcileri Core 2 duo dan üste cıkmazdı.

2016-11-10 00:36:34
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!