3ds Max : Sahne renderda boş görünüyor

Sahne renderda boş görünüyor
OrionAhmet KARKAÇ

Merhaba arkadaşlar
Yaklaşık 60 milyon poligonluk detaylı bir sahne çalışmam var . çalışmada normalde herhangi bir problem görünmüyor. Sahnem vray render ayarlarına göre yapıldı. Tüm objelerim vray materyal kaplı ancak render almaya geldiğinde sahneyi boş gösteriyor. Sebebi ne olabilir?

2016-10-27 10:37:56
  • Erkek
Sahnem bu şekilde ancak
OrionAhmet KARKAÇ

Sahnem bu şekilde ancak

Sahnem bu şekilde ancak hiçbir ayarda render alamıyorum. Environment map dolu olarak bu şekilde alıyor ancak boş iken siyah çıkıyor. Shutter speed ayarı yaptığımda ise grip bir sahne alıyor. Objeler yine görünmüyor

2016-10-27 10:42:00
  • Erkek
Üzerine koyduğunuz ışık vrayplane
dark1nqMehmet ÜnalAvatar

Üzerine koyduğunuz ışık vrayplane ise görünürlüğü açık olabilir.
Işık Şiddeti yüksek olabilir.

2016-10-27 10:49:07
  • Erkek
Sadece vray light kullanmıştım.
OrionAhmet KARKAÇ

Sadece vray light kullanmıştım. Işığın ayarlarını yapmama hatta kaldırıp başka ışık kaynaklarını kullanmama rağmen yine çözüm olmadı. Şimdi yeni boş sahneye import edip deniyorum deneme sonuçlarını yazacağım.

2016-10-27 11:32:04
  • Erkek
vray embree açıkken unhandled
OrionAhmet KARKAÇ

vray embree açıkken unhandled exception hatası alıyorum. Araştırdığımda ramlerin yetersiz olduğu uyarısı olduğunu öğrendim. Ancak embree kapalı iken herhangi bir uyarı vermemesine rağmen hala render boş görünüyor. Yeni sahnede bile durumda değişiklik olmadı

2016-10-27 12:11:48
  • Erkek
bi ihtimal
cantuncelCan TUNCEL

Layout seçeneklerinden front ya da diğer seçeneklerden birini seçip oradaki görüntüyü perspektife getirip tekrar deneyin. Benzer bi sorunla karşılaşmıştım daha önce. Bu şekilde çözmüştüm.

2016-10-27 13:09:16
  • Erkek
sanki ışık kameranın önünde
hep_sensizimNecati Atalı

sanki ışık kameranın önünde duruyor ?

2016-10-27 15:06:59
  • Erkek
ışık invisible olarak ayarlanmış
OrionAhmet KARKAÇ

ışık invisible olarak ayarlanmış görünmez konumda ama sonuç yok malesef. Yüksek ihtimalle bilgisayarın rami yetmediğinden dolayı renderda sahnemi göstermiyor.
Sahnede rami düşürmem için render ayarlarında ne gibi değişiklik yapabilirim?
Materyallerimin ayarlarını olabilidğince düşürdüm ancak sonuç vermedi

2016-10-27 15:34:29
  • Erkek
Arkadaşlar sorun ramlerin yetersizliğinden
OrionAhmet KARKAÇ

Arkadaşlar sorun ramlerin yetersizliğinden kaynaklanıyormuş. Daha iyi bir sistemde deneme yaptım ve sorunum çözüldü. Ayarlarda herhangi bir problem yokmuş. Yorumlarınız için teşekkür ederim

2016-10-27 17:01:38
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!