3ds Max : çatı çatı çatı çatı çatıııııı

çatı çatı çatı çatı çatıııııı
designer55

forumda çokca geçen konulardan biri de çatı fakt bir türlü çatı şekillendirmeyi beceremiyorum. rectanglede çizimyorum aradan bir çizgi çekiyorum attack yapıyorum vertexlerden yukarı çekiyorum olmuyor karanlık oluyor. edit polyden yapıyorum biçimsiz oluyor. edit mesh kullanıyorum gene şekli bozuk oluyor. yardımcı olabilecek herkesten tavsiyeler ve öneriler bekliyorum. şimdiden çok teşekkürler..

2011-10-26 19:18:10
ben genelde çatı çizimlerini
sekogezSerkan GezginAvatar

ben genelde çatı çizimlerini autocad den import ettiğim çizimler üzerinden yapıyorum çokda rahat oluyor line ile çizip x,y,z yönünde rotete verip extrude edip vertex lerden çekiştirip snap yardımıyla diğer çatı bölgeleriyle birleştiriyorum.

Namazın kazası olur ama fırsatın ASLA!
2011-10-27 12:32:30
  • Erkek
Konu başlığı çok itici!

Konu başlığı çok itici! Soru sormanın, yardım istemenin de bir adabı vardır.

Günel Ayvacı
2011-10-27 13:45:39
  • Bayan
bu başlık muhtamelen çizim

bu başlık muhtamelen çizim işin içinden çıkılmaz bir durum aldığında atıldı ve bu süreci iyi bilirim insanda dolaylı olarak cinnet geçirmesi söz konusudur. Sayın ressam hanım belki soru sorma tarzı ya da başlığı her neyse yanlış olabilir ama bunu sadece kınamak da yanlıştır. karşınızdaki insanın psikolojisini anlayarak yorum yapmanızı öneririm size. tamam belki size göre benim dediklerim ya da yardım isteyen arkadaşımın başlığı yanlış olabilir ama madem kınayacaksınız kınamakla kalmayıp bir yardım öneriside siz getirseydiniz keşke.

2011-10-27 14:50:43
  • Erkek
Günay Hanım`a Katılıyorum. Ben
ulasdenizulaş deniz

Günay Hanım`a Katılıyorum. Ben kendimi tutup polemik yaratmamak için cevap yazmadım ama, Günay Hanım, olağan ve haklı bir tutum sergilediği halde olumsuz eleştirilince, davrandım. Çatı için belki çok daha iyi bir çözüm kullanıyorum ama cevap vermek içimden gelmemişti.

Serkan Bey, müşterimizle tartışıp, bir konu hakkında yardım almak istediğimizde küfürlü bir başlık atsak, aynı hoşgörüyü isteyebilir miydiniz? Hangi psikolojide olursak olalam, burada olağan tutumlar sergilemek mecburiyetindeyiz. Bunun hiçbir haklı gerekçesi yoktur; bozuk psikoloji ile düzgün insanlardan, bozuk üslupla yardım rica etmek.

Burada konu başlıklarının düzgün ve anlaşılır olması, konuyu açık bir şekilde belirtebilmesi, bundan sonra aynı konuda yardım isteyecek olan arkadaşlar için de kullanılabilmesi içindir. Site yenilendikten sonra, benim hatırladığım kadarıyla, Aynı konu açılmıştı ve epeyce cevap verilmişti. Hem de resimli cevaplar.

Yanlış olduğu pek çok kişi tarafından düşünülen bir duruma, herkesin katlanmaz zorunda olmasındansa, Yanlış konusunda kişinin bilgilendirilip, düzeltmeye teşvik edilmesi çok çok daha makul. İşte Günel Hanım`ın tam olarak yaptığı bu. Bu konuda üyelerin tamamına yakını, yardımcı olacak cevapları yazmaya istekli üyelerin ise tamamı, Günel Hanım`ı Haklı bulup destekleyecektir.

Lütfen, Serkan Bey, bu durumu kişisel algılamayın. Görüş bildirmekten öte bir şey yapılmıyor.

İyi çalışmalar.

2011-10-27 19:21:56
  • Erkek
sekogez, adım "ressam hanım"

sekogez, adım "ressam hanım" değil önce onu belirteyim. Her psikolojisi bozuk olan böyle başlık açarsa yanmışız. Doğruları takdir edince kınanmıyoruz, yanlışları belirtince neden kınanıyoruz acaba? Kim ne derse desin böyle bir durumda düşümcemi yazmaya çekinmem.

Uzatmayacağım, ulasdeniz gerekeni yazmış zaten. Teşekkürler Ulaş.

Günel Ayvacı
2011-10-27 20:24:15
  • Bayan
.....
designer55

başlığım baya sorun olmuş anlaşılan. kimseyi kırarak birşey isteme çabası içerisinde değildim. yardım zor durumlarda istenir ve zor durumdaydım halimden anlayan arkadaşlara teşekkür ederim. bundan sonra daha dikkatli olurum bu konuda. herkesten özürdilerim..fakat yardım isteyen bir kişiyi anlamak yerine kelimelerede takılmak yanlış bence..

2011-10-28 00:33:12
uzatıp bende vakit kaybetmeyeceğim

uzatıp bende vakit kaybetmeyeceğim birinin yardıma ihtiyacı varmış elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorım sonuçlar beni daha çok ilgilendirir. Hitap tabirim içinde kusura bakmayın Günel Hanım.

2011-10-28 09:24:16
  • Erkek
serkan gezgin
designer55

üstat.... gerçekten çok teşekkür ederim ilk çatımı yaptım sayende..biraz ilginç bir çatı oldu ama olsun ilk çatım bu. gerçekten çok teşekkür ederimm.. Allah razı olsun.

2011-10-28 17:10:50
eğer çatıyı autocadden import
rfn

eğer çatıyı autocadden import ettiyseniz dış çerçeveyi line ile dolaşıp poly ye çevirin cut ile mahya olan kısımları kesin ve mahya çizgilerini seçip mimari projedeki yüksekliği verin daha sonrada smooth modiferi uygulayın ben bu şekilde en zor çatıyı bile 2 dakikada çiziyorum

2011-10-29 01:35:42

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!