3ds Max : kamera acısı ve camlarda kararma

kamera acısı ve camlarda kararma
kenanelmasKENAN ELMASAvatar

Arkadaşlar
3ds max 2014 vray 3,2 sahnedeki vray kameranın acısını az bir değiştirdiğimde camların kenarlarında kararma oluştuğunu gözlemledim.
bunu önleyecek bir yol varmı
teşekkürler

2016-10-06 05:30:17
  • Erkek
resim ekte

resim ekte

Sayın yöneticim konu açılırken neden resim ilave edemiyoruz cevap için şimdiden teşekkürler

2016-10-06 05:33:44
  • Erkek
sanırım map de sorun
Jollyjokerferhat kulAvatar

sanırım map de sorun var yada altta koyu sekılde duran compozıtlerın etkısı var duvarların beyaz olması dolayısı ıle beyaz dengesını ayarlayamıyor max ve dolayısı ıle zemın ve compozuıtler koyu oldugundan dolayı camda noıslenmeler oluyor dıye dusunuyorum cozum olarak renklerı degıs demeyecegım fakat hazır materyaller kullanarak asabılırsın benım de basıma gelmıstı bır kere bu sekılde cozmustum

saygılar kolay gelsın

Çizerim Bak :)
2016-10-06 13:14:58
  • Erkek
cam yaparken plane ile
aalper286Alper SEVİNÇAvatar

cam yaparken plane ile yapıyorsanız kalınlık vermeyi deneyin. shell ile çok az kalınlık verebilirsiniz. Vray`de plane ile cam yapınca yansımaları çok kırıyor. bende anlamıyorum nedenini.

2016-10-06 16:39:56
  • Erkek
üstat sadece bakış acısını deyiştiriyorum

Ferhat bey vray kamerayı sadece biraz yukarı kaydırıyorum olay çözülüyor, üst köşedeki kararma ortadan kalkıyor (1.resim), farklı materyellerde denedim sonuç aynı Perspektif renderdada aynı oluyor. bakış acısını deyiştirdiğimde sorun çözülüyor bende öyle yaptım .Yukarıdaki resimler render tamamlanmadan alınmıştır.
Alper bey bende sizin gibi objeden şüphelendim plane denedim, farklı kalınlarda box denedim, farklı cam materyelleri denedim sadece bakış acısını deyiştirdiğimde sorun çözülüyordu.

Cevap için Teşekkürler

2016-10-06 16:58:53 Edit:2016-10-06 17:03:09
  • Erkek
cama kalınlık ver
cosmosiiievren yıldırım

cama kalınlık ver

2016-10-06 22:38:21
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!