3ds Max : vray veya mental ray özelliği

vray veya mental ray özelliği
firketeyılmaz bağıran

merhaba rkadaşlar

vray veya mental rayda gerekli olan renk-doku vb. atamalrı yaptığımız nesnenin diğerlerinden bağımsız olarak ışıktan etkilenmesi ayarlanabiliyormu? Mesela bir koltuk modelledim. Kullandığım ışık koltuğun derisi için çok uygun ama koltuğun minderleri beyaz olduğu için ışık patlama yapıyor. Sadece minderin ışıktan etkilenmesini azaltacağım bir yol varmı ?

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2011-10-28 21:34:41
  • Erkek
1- ışık ayarlarında "exclude"
YasarTasYaşar TaşAvatar

1- ışık ayarlarında "exclude" özelliği var. Bununla etkilensin / etkilenmesin ayarı yapabilirsin.

2- Obje üzerine sağ tıklayarak vray properties tıklarsan açılan pencereden alacağı ve yansıtacağı ışık miktarlarını vs ayarlayabilirsin.

Kolay gelsin...

2011-10-28 22:05:27
  • Erkek
bu dediğin olayı vraymtlwrapper
ababaturk ababatürkAvatar

bu dediğin olayı vraymtlwrapper ile yapabilirsin.
atadağın koltuğun ne kadar etkileneceğini ayarlayabilirsin bu mtl ile.

Emeğinin karşılığını, ne yaptığını bilmeyen insanlardan alamazsın. Değer bilmeyenlere sakın emeğini sunma. Asla bilmeyenle tartışma.
2011-10-28 22:21:41
  • Erkek
yaşarbey ve ababatürk
firketeyılmaz bağıran

yaşarbey ve ababatürk

her ikinizede teşekkür ederim.

Yaşarbey 2. özelliği biraz daha açarmısınız?

Abbatürk, bu bu yazdığın özellik hazırladığın derslerde varmı ? Yoksa konuyu biraz daha aydınlatırsan çok memnun olurum.

Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür. Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür. Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür. Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür. Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değer
2011-10-29 10:31:31
  • Erkek
1- eğitim setinde yok
ababaturk ababatürkAvatar

sölediğim mtl 1 eğitim setinde yok ama ikinci eğitim setinde var.yakında yayınlayacam 2 setide.vray material editör özellikleri diye.

Emeğinin karşılığını, ne yaptığını bilmeyen insanlardan alamazsın. Değer bilmeyenlere sakın emeğini sunma. Asla bilmeyenle tartışma.
2011-10-29 10:59:08
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!