3ds Max : Raytrace (Yansıma) verince program kapanıyor

Raytrace (Yansıma) verince program kapanıyor
melih61Melihcan SAYGILIAvatar

Market üzerine çalılşıyorum, zemine yansıma verince program kapanıyor free light ve target cam kullanıyorum ama programın kapanması canımı sıkıyor, objelerde mi sorun yoksa yansıma ayarı falan mı yada mevzu baska mı yardımlarınız için şimdiden tesekkurler

2016-05-30 16:29:28
  • Erkek
Bence sorun bitmap
Seyfeddin

Bence sorun bitmap verdiğin bump ya da displace varsa ondan kapanıyor olabilir fazla geliyordur değerleri.

2016-05-30 17:07:39
Yok be dostum, Vray

Yok be dostum, Vray materyal olarak tek bir ağaç materyali var ama hazır obje oldukça çok. Hazır objeden yaptıgını dusunuyorum ama yapsaydı sımdıye kadar dıger çizimlerdede yapardı. Anlamış değilim

2016-05-30 17:30:59
  • Erkek
Kaplamaların yolu değişti ise
Seyfeddin

Kaplamaların yolu değişti ise ondan da olabilir bak bulamadığı zamanda kapanıyordu benim max

2016-05-30 17:56:34
programın kapanması
serkanmertserkan mert

programlardaki kapanmalar genelde karasızlık yaşandığında olur , ya programın verilerinden biri hasar görmüştür ki bu her defasında farklı çalışmlardada benzer sonuçlanmasına sebeb olur yada oluşturduğun çalışma dosyasında kayıt esnasında sorun oluşmuştur ve sadece çalışma dosyanda bu sorunu görürsün , hdd kullanılan sistemlerde bu gibi sorunlar sık görülür , ssd kullanılan sistemlerde hasarlı kayıt neredeyse hiç olmaz.

bu genel sorun ama farklı nedenleride olabilir , sahnede çok fazla impot olduğunu yazmışsın kararsızlığa neden olan bunlardan biride olabilir.

kayıtlı dosyayı açmak yerine yeni çalışma sayfası açıp önceki sahneyi bu yeni çalışma ekranına import et kesin değil ama sorunun çözülebilir.

2016-05-31 09:08:14
  • Erkek
Hazır materyal ile yansına

Hazır materyal ile yansına verdim saçma ama düzeldi, herkese teşekkürler.

2016-05-31 16:19:56
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!