3ds Max : donma problemi

donma problemi
melih61Melihcan SAYGILIAvatar

POLYS: 600.000 DE AMA MAKİNEM AŞIRI SAĞLAM SU SOĞUTMALI VS. AMA ÇİZİMİ İLERLETEMİYORUM HER ZAMAN OLMUYOR 3,5 MILYONDA RENDER ALDIGIMI BILIYORUM AMA 600 BINDE DONMASINI ANLAMIYORUM SEBEBI NEDIR

2016-05-23 11:41:40
  • Erkek
O değişken bir durum
halkaFurkan YILMAZ

O değişken bir durum 1 milyar poligonda render alıp 1 milyonda donmalar bende de oluyor. Sahneye bakmak lazım.

www.furkanyz.com
2016-05-23 11:44:33
  • Erkek
Bunun bir çok nedeni
Seyfeddin

Bunun bir çok nedeni olabilir. Öncelikle sahnedeki objeleri sizmi modellediniz yoksa importmu ettiniz bu gibi detayları da belirtirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz.

2016-05-23 13:57:44
İmport ettim iç mekan

İmport ettim iç mekan bir cafe düşünün, ayrıca yansıma verdiğimde program kendını kapatıyor dısardan yansıma alamıyorum, yakındır cıldırıcam :D

2016-05-23 16:05:48
  • Erkek
sahnedeki materiallerin subdivy +displacement
altıneldiventaşkın altınelAvatar

sahnedeki materiallerin subdivy +displacement map yansıma değerleride bunda rol oynar

http://www.taskinaltinelmimaritasarim.com/
2016-05-23 18:32:17
  • Erkek
Allah daha büyük dert
Seke

Allah daha büyük dert vermesin :)

2016-05-23 19:12:09
Eyvallah :)

Eyvallah :)

2016-05-24 13:07:34
  • Erkek
Bazen polygonlar üst üste
koccAdnanAvatar

Bazen polygonlar üst üste gelmis yada vertexler de sorun oluyor , eger import etmisseniz genelde hatalar import esnasinda çok olur , max`i bilmiyorum ama mayada ve rhino`da hatalari bul ve göster gibi araç var onunla birçok hatalari bulup düzeltince hersey sorunsuz bitiyor. illaki max`ta da vardir onu deneyin. Texture (doku) olayindada çok sorun oluyor eger doku resimlerinin isimleri büyük yada Türkçe karakter içerirse de oluyor tabiki çok yüksek pixel olmasida sorun verir. Bir baska nedende bilgisayarin asiri sekilde islemciyi ve hafizayi zorlamasi eger virüs programi yada herhangi bir program arkada çalisiyorsa ve üsstelik max`ta ekstra hesaplama yapiyorsa da oluyor bu yüzden arkada çalisan bir çok programi kapatin sonra max`la çalismak en dogrusu. Son olarak sabit diskiniz`i kontrol edin eger en az 4GB bos yer yoksa mecburi diskinizi bosaltin bunun yaninda diskinizde hatalar varsa onuda taratin hiçbir sektor hatasi bulunmasin. (administrator olarak cmd çalistirin ve bunu yazarak chkdsk/f taratin ).

Eğitim hayata hazırlanmak değildir ; Eğitim hayatın kendisidir.
2016-05-25 06:29:51 Edit:2016-05-25 06:31:13
  • Erkek
İmportladığım objede ışık çok

İmportladığım objede ışık çok saçma bir ışık olduğu için bu sorunları yaşamışım, sıkıntıyı çözdüm herkese teşekkürler :)

2016-05-26 17:18:00
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!