3ds Max : Textureden Anlayan Usta Biri

Textureden Anlayan Usta Biri
MortalLeventlevent cevik

Selam Textureler ile Basim belada Yada Ben mi yanlis yol izliyorum 1 ilk resim UE Viever shinnok un gorunumu yani orjinal hali 2 ikinci resim texturesi 3 resim 3dmax da gorununen hali ben nasil ilk resimdeki gibi boyle canli parlak renkleri yakalayacagim ne yapmam lazim normal de mataria editorden maps bolumunden hepsini sira ile ekliyorum diffuse spec ve bumb u ama gordugunuz gibi 3 cu resimdeki hali cok mat renksiz soluk bunun yokmu cozumu neden uevieverde cok net cikiyorda 3dmaxda cok kotu cikiyor ne yapmam lazim

2016-04-06 13:41:39 Edit:2016-04-06 13:44:06
  • Erkek
MortalLeventlevent cevik

resim 2

2016-04-06 13:45:09
  • Erkek
MortalLeventlevent cevik

resim 3

2016-04-06 13:45:38
  • Erkek
Gayet güzel bence. Işık
AKKURTKadir AkkurtAvatar

Gayet güzel bence. Işık felan koyup render alınca nasıl çıkıyor. Kaplama için örnek video linki gönderebilirmisiniz.

2016-04-06 15:04:35 Edit:2016-04-06 15:05:28
  • Erkek
hocam pm attim
MortalLeventlevent cevik

hocam pm attim uygulamali olarak gosterebilirsen

2016-04-06 15:53:34
  • Erkek
sorunu umarım doğru anlamışımdır?
serkanmertserkan mert

ön izleme penceresinde görünen karakterin kaplamaları standart ön izleme ışık ayarlarını kullandığından çevresel etki oluşur buda kaplamanın daha soluk ve mat görünmesine neden olur , ön izleme penceresinde esas rengi görebilmen için ambient değerlerini değiştirmen gerekir .

3ds max : rendering sekmesinden environment sekmesini aç (kısa yol 8 ) ambient: rengini sihaytan beyaza indirdikçe ortam etkisini kaldırır ve texture yada kaplamaların orjinal olarak ortamdan etkilenmeden görünür . buradaki tint : level: ve ambient değerleni değiştirerek istediğin ön izlemeyi yakalama imkanına sahipsin.

2016-04-09 00:40:31
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!