3ds Max : Mimar için bilgisayar

Mimar için bilgisayar
gokhan46Gökhan Aktemur

iyi günler arkadaşlar evde 3d maxda çalışma yapmak için bilgisayar toplamayı düşünüyorum yeni nesil i7 işlemciler bütcemi aşacak. Benim sizden öğrenmek istediğim işlemci olarak amd son sürüm (A10) bilgisayar kursam 3d max çalıştırmakta sıkıntı çeker miyim. Program çalıştırmasında intel ile amd işlemciler arasında nasıl farklılıklar var. yardımcı olursanız sevinirim. önerileriniz bekliyorum. Bütçem kasa için ortalama 2 bin TL. şunuda belirtmekte fayda var profosyonel 3dmax kullanıcısı değilim ilk etaplar kendimi geliştirine kadar orta şeker bilgisayar kurmayı düşünüyorum daha ileriki yıllarda profosyonel bilgisayar kurarım diye düşünüyorum.

2016-03-15 09:25:48
  • Erkek
fx
PMBlntBülent Taşdelgen

fx

o fiyatlara en iyi bu olur, a işlemcilere para verme. 2000 i hiç geçemiyorsan işlemciyi fx8320 alırsın.

2016-03-15 15:09:02
  • Erkek
teşekkür ederim
gokhan46Gökhan Aktemur

bütceyi biraz zorlayıp geçmek zorunda kalacağım peki 3d max kullanımına yönelik bilgisayar oluştururken hangi parçalara dikkat etmem gerek yardımcı olursanız memnun olurum

2016-03-15 16:11:44
  • Erkek
dikkat etmen gereken
PMBlntBülent Taşdelgen

işlemcilerin cinebench puanlarına bakın, anakart incelemelerini okuyun vs. çok bi kriter yok aslında. bol bol ram gerek bu iş için o kadar, ekran kartıda giriş seviyesi için yukarıdaki chip yeterli.

2016-03-15 16:18:13 Edit:2016-03-15 16:19:01
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!