3ds Max : vertex weld komutu sorunu

vertex weld komutu sorunu
SemazenYunus Emre OĞUZAvatar

vertex weld komutu sorunu

İyi akşamlar diliyorum hemen konuya girersek sorun 2 vertex in weld komutu ile birleşmemesi ejderha modelliyorum ayaklarını ve vucudunu ayrı modelledim ve ayagını vucuduna birleştirmek istiyorum vertexleri weld ile birleştirip ama birleştirmiyor nedense bazı vertex olmayan yerlere ben cut komutu ile vertex ekledim acaba sıkıntı ondan mı yoksa başka yolu var mıdır ?

2016-03-13 00:35:30 Edit:2016-03-13 00:37:30
  • Erkek
gördüğüm kadar resimdeki bir
GoGagogaAvatar

gördüğüm kadar resimdeki bir vertex polygonun ortasında, diğeri ise açık. ondan olabilir. öyleise weld ettikten sonra modelin içinde gizli polygon kaliyorsa onu sil yeniden weld yap

eAs
2016-03-13 03:05:57
  • Erkek
vertexleri snap ile

vertexleri snap ile birbirerine hizaladim iç tarafında kalmadı sanırım ama dediğiniz gibi tekrar bakarım ama her halikularda 2 vertex direk weld olmaları gerekmez mi ayak kısmından hiçbir vertei vucuda weld yapamadım

2016-03-13 13:18:24
  • Erkek
her vertex weld olmaz.
GoGagogaAvatar

her vertex weld olmaz. eğer ayni edgenin uzerinde değilse ve biri açik diğeri kapalı ise weld olmaz. snapi kullanma seni yanıltır, üstüne koyar ama birleştiremez. en iyisi sen target weld kullan daha iyi anlarsın weld ne durumlarda geçerlidır

eAs
2016-03-13 15:14:01
  • Erkek
nasıl olacak ama dediğin

nasıl olacak ama dediğiniz taget weld ile anladım mantığını 2 vertex sanırım aynı edge üzerinde olmalı ama benim gövde kısmım ayrı bacak kısmım ayrı modellendi ikisini attach ile birleştirip vertexleri weldlemem lazım ama olmuyor olmas gerekmez mi ben bu bacagı gövdeye nasıl birleştirebilirim ki

2016-03-13 17:19:26 Edit:2016-03-13 17:35:55
  • Erkek
Arkadaşım weld ettiğn vertexleri
GoGagogaAvatar

Arkadaşım weld ettiğn vertexleri polygonun son noktalari olmalı, yani o noktalarda model bitiyorsa ve içi görüniyorsa ozaman sorunsuz ekleyebilirsin

eAs
2016-03-13 19:37:50
  • Erkek
Teşekkür ederim ya ben

Teşekkür ederim ya ben anlatamadım yada siz farklı anladınız ama söylediklerinzden yola çıkarak buldum sanırım gövde ve bacağı yan yana getirip weld ile birleştirmeye calısıyordum şimdi gövde ve bacağı yan yana tekrar getirip her ikisinin de birbirine bakan yüzeylerini sildim delik gibi sonra vertexler birleşti yardımınız için teşekkür ederim ve sabrınız için

2016-03-13 21:30:07
  • Erkek
Şuan geldiğim aşama bu

Şuan geldiğim aşama bu

Şuan geldiğim aşama bu bazı yerleri birleştirebildim bazılarını birleştiremedim ama vertexlerin çoğunu birleştirmeme rağmen böyle bir görüntü elde ettim birleşim kısmında bir çizgi olarak gözüküyor vucudun bir parçası gibi olmadı

2016-03-15 22:13:10
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!