3ds Max : parmaklık ferforje demirler

parmaklık ferforje demirler
thebestim

herkese slm
arkadaşlar parmaklık ve süslü ferforje demirleri modellemek zor bu yüzden araştırdım line çizip ona extrude verip siyah beyaz hazırlanmış bir parça parmaklığı opacity en yüksek olacak şekilde ayarlayıp line üzerine atarak yapılıyor
fakat bu şekilde render aldığımızda çok gerçekçi durmuyor gerçekçiliği arttırmak için ne yapmalıyız
ikinci sorumda bu şekilde siyah beyaz hazırlanmış map leri nerden bulabiliriz veya bunların fotoshopda hazırlanma tuturoilleri varmıdır

2011-10-17 12:37:02
En zoru en kolayıdır..
AlfaBetaGaga

Bana soracak olursan, modellemede en zor gibi görünen şekiller aslında en kolay şeylerdir ve işin püf noktası bunları birazcık kopyalayarak en çok da mirror komutuyla güzelce genişleterek inanılmaz sonuçlar alabilirsin. Yapman gereken sadece korkuluğun bir motifini / figürü, line ile çizip `rendering` alt menüsünden görülür hale getirmek/ kalınlık vermek. Emin ol bu yöntem en kolayı. Hoacamız bu yöntemlerle ne korkuluklar, avizeler yapmıştı.Bizde sanıyorduk ki tüm gününü buna vermiştir heralde.Ama öyle değildi.:) Kolay gelsin.

2011-10-17 13:35:38
Güzel demisinde kardeş lu
thebestim

Güzel demisinde kardeş lu

Güzel demisinde kardeş lu korkuluğu line ile nasıl yaparsın ki?????

2011-10-17 13:46:42
Sen şaka yaptığımı sanıyorsun
AlfaBetaGaga

Sen şaka yaptığımı sanıyorsun ama gördüğüm en kolay pencere modellemesi diyebilirim. ilk önce:
1. şu eğimli demir çubuklardan sadece ve sadece bir tanesini line ile çiz rendering`de kalınlık ver.(düzenlemelerle en fazla 1dk.)
2.Sonra da şu yaprak motifli- C harfi şeklindeki demir şeklini çiz.Yaprak desenini de line ile çiz.( Bu da yaklaşık düzenlemelerle 1 dk.)
3. Bu iki modeli resimdeki gibi bir araya getir ve daha sonra mirror ile bu modele istediğin ölçüye getir.
4. En son olarak da kare çerveveyi line ile çiz ve 3. madde de oluşturduğun motifi bu çerçeveye oturt. Hepsi bu. Emin ol çok kolay.

2011-10-17 14:28:16
Evet çok kolay
sahinbeyŞahin GeldeçAvatar

AlfaBetaGaga Haklı Evet çok kolay

Ama daha fazla bilgi istiyorsan yaprakları şu adresteki gibi yap
http://vimeo.com/20549368
bükümlü demirlerini burdan faydalan yuvarlak loft ları sen kare olarak atarsın
http://cgcookie.com/max/2011/07/04/modeling-rope/

kolay gelsin

YILBAŞINDA YÜKLÜ İKRAMİYE KAZANANLAR BANA BİR SERVER MAKİNE ALMAZLARMI OLA
2011-10-17 15:45:17 Edit:2011-10-17 15:51:56
  • Erkek
pc nin fazla zorlanmaması
troy481@ferit mustafa sezer

pc nin fazla zorlanmaması için bütün modelleri proxy yaparsanız makinanız daha az kasılır.

2011-10-17 23:13:52
  • Erkek
s.a
fastblackman

Çok kolay sen yapamıyosan sana çizip atabilirim max dosyasını kardes topu tpou 5 dkkmı alır yada almaz

2011-10-17 23:15:15
eğer kullanabiliyorsanız ferforje çizmenin
KingSefer SarıAvatar

eğer kullanabiliyorsanız ferforje çizmenin en iyi yolu line den ziyade autocadda hazırladığınız referans çizimleri ile olacaktır.

10 yıl boyunca ferforje tasarımı yaptım ve inanın en kolay yöntem bu oldu benim için.

www.renderistanbul.net
2011-10-23 13:27:54
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!