3ds Max : Hangi sürüm bana uyar?

Hangi sürüm bana uyar?
cihat1991Cihad Aldanmaz

Merhaba,

İ5(2.nesil),4 GB ram,128 bit GT635m ekran kartım var.Bu özelliklere hangi sürümü kullanmalıyım?3ds Max`a yeni başladım örneğin 2012 sürümünün en rahat sürüm olduğunu duydum ama şunu merak ediyorum 2015 sürümünü yüklersem program açılış,render gibi konularda pc çok kasar mı?

2016-01-16 04:25:39
  • Erkek
Yazılımlar genelde yeni sürüm
fasuto53Fatih Avatar

Yazılımlar genelde yeni sürüm geldikçe disk boyutu olarak büyüse de, bazı problemler düzeltilerek performans artışı sağlanır. Muhakkak istisna durumlar vardır. Örneğin kullanacağın muhtemel render motoru vray 3.0 sonrası ciddi performans artışları sağladı.

Sürümle ilgili bir soru şu şekilde mantıklı olurdu, "X plugin kullanacağım, bu durumda hangi sürüm" gibi.. Bunun cevabı da kullanacağın plugine göre değişir ki genelde yaygın pluginler de yılda bir güncellenir yeni sürümlere göre.

Ama hak veriyorum mobil cihazlar kafa karıştırıyor güncellik konusunda :)

Birde Max in kolay sürümü zor sürümü diye bir şey söz konusu olabileceği düşüncesi bana çok tuhaf geldi.

Sistemin sanırım dizüstü pc, eğer çift slot varsa ram kapasiteni arttırabilirsin veya tekli bir 8 takabilirsin.

2016 ile başlayabilirsin.

2016-01-16 05:06:33
  • Erkek
max şart mı o
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

max şart mı o bilgisayarda modo 801 ve üstü güzel çalışır. yapacağınız işleri bilmem ama bir miktar ram takviyesi düşünün.

MODO, rhino
2016-01-16 08:10:40 Edit:2016-01-16 08:11:28
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!