3ds Max : renderde kenar kırıklıkları..

renderde kenar kırıklıkları..
gulsen35

Arkadalar renderlerimde kenar kırıklıkları sorunu yaşıyorum. Bunu render süresini aşırı uzatmadan nasıl çözüme kavuşturabilirim. Teşekkür ederim.

http://hizliresim.com/O70dpZ

2016-01-11 23:24:30
dostum çözünürlükten olmasın, yaklaştırınca
AzorkaHalilAvatar

dostum çözünürlükten olmasın, yaklaştırınca düzleşiyordur senin ekran çöz düşük, render yüksektir vs yada tersi?

2016-01-11 23:38:46
  • Erkek
kayt ...
Oram

kayt ettikden sonara yaklasdirarak seretsen oyle olmaz. benim dedimi bir yap gorun

2016-01-11 23:41:22
Render süresini uzatmamak gibi
Seke

Render süresini uzatmamak gibi bir durum yok maxteki herşey render süresini uzatır :D sen sadece üst tepeye uygulamak istiyor olabilirsin ama max bütün kenarlara uygular ideal olan bana göre antialiasing filters başlığında vraysinc filteri bir dene. Render çözünürlüğü de önemli bir faktör

2016-01-11 23:41:39
yüklediğim resim orjinal çözünürlükte
gulsen35

yüklediğim resim orjinal çözünürlükte görünüyor. kırıklıkları sizde görebiliyorsanız çözünürlükten olmayabilir. Catmul rom dan dolayımı acaba..

2016-01-11 23:44:16
serdar bey filtreyi değiştirip
gulsen35

serdar bey filtreyi değiştirip dediğinizi deneyeyim bi.adaptive amound du 0,85 den 00,85e çekeyim dedim ama render katlanılmaz derece uzuyor.

2016-01-11 23:46:44
Vray ayarlarında filtreyi
kanakanSerkan BolkanAvatar

Vray ayarlarında filtreyi boş verin kapatın. Vray 3 kullanıyorsanız hızlı ayarlardan en düşük seviyeyi seçin.Daha sonra değeleri biraz yükseltin Min Shade Rating 6 Min Subdiv 2 Max Sub div 8 filan olsun . Kullandığınız metaryel ve ışık sub div değerlerinizi arttırın. Işık için 16 dan başlayın ki 32 en garanti olur.
Render elements de SAMPLERATE atayın. Sonra render alın ve sample rate de sahneyi kontrol edin.Sahne tamamen mavi olana kadar bahsettiğim değerleri arttırın. Metaryel ışık ve render set up da ki...
Render süreniz çok kısa olacak ve kırık sorununu büyük bir oranda azaltacaksınız.

2016-01-12 13:18:38
  • Erkek
Render Setup - Vray
eRtanKaRayapiH. Ertan KarayapıAvatar

Render Setup - Vray Image Sampler (Antialiasing) - Type; Fixed mı acaba? Fixed ise Adaptive dmc ya da Adaptive subdivision ile değiştirin.

- eRtanKaRayapı -
2016-01-12 14:00:34
  • Erkek
kaan bey iyi anlatmışınız
gulsen35

kaan bey iyi anlatmışınız teşekkür ederim lakin vray 2.4 kullanıyorum.
Ertan bey adaptive subdivision ile çalışıyorum

2016-01-12 15:38:26
Adaptive subdivision Max. rate
eRtanKaRayapiH. Ertan KarayapıAvatar

Adaptive subdivision Max. rate değerini artırmayı denediniz mi?
DMC Sampler değerleriniz nasıl? Adaptive amount değerini daha kaliteli bir görünüm için düşürebilirsiniz. Min samples ve Global subdivs multiplier`i mantıklı ölçülerde artırabilirsiniz.

- eRtanKaRayapı -
2016-01-12 16:01:17
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!