3ds Max : iç mekan mental ray mi vray mi?

iç mekan mental ray mi vray mi?

Selam arkadaşlar iç mekan bir metro sahnesinin renderi için vray mi mental ray mi tercih edersiniz.Hangisini kullanarak daha temiz sonuç alırım.

2015-10-26 14:59:50
  • Erkek
ikiside alır. hangisini kullanmayı
kmltnrkemal tanırAvatar

ikiside alır. hangisini kullanmayı daha iyi biliyorsan onla al bence. yani en iyi hangisine hakimsen.

kmltnr
2015-10-26 15:52:24
  • Erkek
cevap için teşekkürler hocam.aslında

cevap için teşekkürler hocam.aslında yapmak istediğim mekan içinde ışığı homojen bir şekilde dağıtmak. daylight sistemi dışında mr spotliht ile realistic sonuç almaya çalışmak.vraya çok hakim değilim, mental ray ile sonuç almak istiyorum var mıdır bir önerin?

2015-10-26 16:04:31
  • Erkek
mentalray hiç kullanmadım. ama
kmltnrkemal tanırAvatar

mentalray hiç kullanmadım. ama kullanıp çok başarılı sonuçlar alanlar var. vraye hakim değilsen mantelray ile al derim.

kmltnr
2015-10-26 16:13:33
  • Erkek
her ikiside olur
2e3aemrekaracaAvatar

Her iki render motoruda iyi sonuç verir. Bir tanesini seçip uzmanlaşman gerekir sadece. İkisinde de detay ayarlar püf noktaları vardır. Bunları çok iyi çözmen gerekiyor sadece. Bol bol deneme yapacaksın.

2015-10-26 16:29:14
  • Erkek
birkaç küçük tavsiye
ErkanErkan ÇALIŞKANAvatar

pencere önüne mr Area Spot kullan hen renderi hızlı hemde derinlemesine iyi aydınlatıyor

örnek: http://i.hizliresim.com/V63JZv.jpg

mekanda güneş küçük bir pencereden giriyor ve perde yarı kapalı ışığı kesiyor

(ışığı fazla kesmemesi için perdedeki saydam şeritlerin malzemesinin mentalray connection bölümünden shadow ve photonnun kilidini açıp slotlarına transmat shaderi attım. aynı şekilde pencere camlarınada)

küçük balkon kapısı gölgede güneş girmiyor

tabi sadece mr Area Spot la aydınlatmadım içeride baya ışık var ama

gölgelere yakından bakarsan penceredeki ve kapıdki mr Area Spotun etkili olduğunu anlarsın

(masa ve kalemliğin duvardaki gölgesine bak)

http://i.hizliresim.com/n2JqvM.jpg

bu yöntem sky portaldan daha hızlı renderleniyor ve bence daha güzel sonuç veriyor

piyasada mental raycilerin çoğalmasından memnunum

renderi alırken enteresan bişeykeşfedersen buraya yaz takipteyim kolay gelsin

ANIMASYONA GÖNÜL VERENLERLE TANIŞALIM
2015-10-26 21:21:34
  • Erkek
Erkan Çalışkan
recepyngzRecep YANGÖZAvatar

Mr area spot`u pencerede hiç denememiştim, merak ettim şimdi. Sanırım bende deniyeceğim :)

ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmeyin; zira kafirlerden başkası ALLAH`ın rahmetinden ümit kesmez. YUSUF SURESİ /87.AYET
2015-10-27 10:52:12
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!