3ds Max : rölyef

rölyef

rölyef

Merhaba, seramik tasarlıyorum ancak üzerinde en fazla 5 milim olacak sekilde bi rölyef var, autocadde cizimi yaptım, shopta istediğim derinliği ve şişkinlik hissini verebiliyorum ancak perspektif seklinde de yüksekliğinin görünmesi adına maxte yapmaya calısıyorum, öncelikle desenimi meshsmootla kabarttım ama render alırken hata veriyor ve bilgisayar donup kalıyor, chamfer ve connectten yapmaya calısıyorum ama onlar da bilgisayarı mahvetti kapandı, halbuki henüz dosyanın boyutu 400 kb ve 16 gb ram var. Ve asla render almıyor bunlara basınca hata cıkıyor en düşük ayarda bile donup kalıyor ne yapabilirim acaba? hangi yöntemle? Resimdeki gibi bir uyarı alıyorum

2015-09-07 01:30:23 Edit:2015-09-07 01:35:54
  • Bayan
Smooth yapmadan denedinmi
Seyfeddin

Smooth yapmadan denedinmi

2015-09-07 08:47:52
Merhaba, perspektif görünümdeyken
bleyB.Levent YılmazAvatar

Merhaba, perspektif görünümdeyken bir ekran görüntüsü alabilir misin.. sahneyi görürsek daha doğru bir çözüm önerip vakit kaybını önleyebiliriz.

www.bleventyilmaz.com
2015-09-07 10:04:19
  • Erkek
perspektif

perspektif

dosya bu şekilde

2015-09-07 11:36:21
  • Bayan
istek

istek

Ben yapılacak seramiğin karsıdan su resimdeki gibi görünmesini istiyorum, benim yaptıgım suan uzerinde mesh smooth var, keskin kenarlı bir tasarım, onu biraz yumusatarak ve kalınlık vererek kabartma gibi sunmak istiyorum

2015-09-07 11:37:38
  • Bayan
Photoshop da yaptığın
bleyB.Levent YılmazAvatar

Photoshop da yaptığın rölyef desenini kaplama olarak seramiğin üzerine atıp malzemeye bump ve ya displace map eklersen daha iyi sonuç alırsın ve render da da sorun yaşamazsın. Tabi displace ayarını çok yüksek tutmamak şartıyla.

Ama illaki doku vermek istiyorum dersen rölyefi ve seramiği attach edip poly objeye convert et. sonrasında turbo smooth uygula ama iteration değerini en düşükde tut. gerekiyorsa rölyefin en kenar edge lerini seçip champher uygula.

Kolay gelsin.

www.bleventyilmaz.com
2015-09-07 11:48:48
  • Erkek
tesekkur

Tamamdır ikinci dediğinizi yaptım daha iyi sonuc verdi cok tesekkurler

2015-09-07 18:52:54
  • Bayan

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!