3ds Max : mekatronik

mekatronik
888hulk888muzaffer tatlıAvatar

merhaba arkadaşlar ben mekatronik bölümü okumak istiyorum...
sebebi 3ds Max de veya cad da çizmeyi sevmem matematiğe ve fiziğe ilgim olmamdır.
benim size soracağım şu:
siz bu programı öğrendiğinizde iş bulabildinizmi hangi üniversiteyi bitirdiniz veya hangi üniversiteyi bitirirsek kolay iş buluruz...

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

2011-10-14 23:11:21
  • Erkek
yanıt
paradoksmustafa ünAvatar

okulla pek alakası yok diyebilirim. biraysel yetenek ve yaratıcılık ile program bilgin birleşince her yerde iş bulabilirsin. kimse diplomaya fazla önem vermez önemli olan portfolyodur.

iyi çalışmalar.

tasarım tasarım ve yine tasarım
2011-10-14 23:18:06
  • Erkek
Seyhan_EFENDILERSeyhan EFENDİLERAvatar

Doğru tercih, eğer sağlam bir üniversitede bu bölümü bitirirsen işin garanti. Umarım bu bölümü tercih ederken iyice araştırmışındır çünkü 3Dmax bu bölümde sana pek yardımcı olmaz. Solidworks, Inventor, Katya, Siemens Solid Edge, Pro/Engineer gibi programlarla çalışacaksın bu programlar yaptığın tasarımın en küçük detayına kadar bilgisayarda canlandırarak hataları önceden görmeni ve üretim için gerekli teknik bilgiyi çıkartmanı sağlar. Bahsi geçen programlar bu gün okadar çok geliştirki tasarımdaki katı modele malzeme atayarak modelin dayanımını ölçebilir, elektrik ve elektronik tesisatın doğru çalışıp çalışmadığını görebilirsin, daha pekçok konuda büyük kolaylıkları vardır.
Üniversiteye gelince elbetteki tanınmış bir üniversiteden mezun olmak sana pozitif bir etkisi olucaktır ama eyer üniversiteye bana birşey öğretsinler zihniyetiyle gidersen baştan kaybedersin. Sözlerim seni yanıltmasın elbette üniversitede belli başlı konuları mesleğin temelini verirler ama sana verilenle yetinirsen nerden mezun olursan ol hiçbirşey fark etmez. Gerçi iyi bir okul öğrencilerine sağladığı imkanlarla bunun temelini atar, işte fark burdadır.

http://deman3d.blogspot.com/
2011-10-14 23:49:33
  • Erkek
mimar sinanı bitirmedee
automax

aklından bıle geçirmee ...

2011-10-14 23:53:58
Ben katılmıyorum. Mekatronik çok
ArkondeRAlper SözenAvatar

Ben katılmıyorum. Mekatronik çok sınırlı miktarda istihdama sahip bir kol. Eğer iş bulabilirsen maaşı yüksek, fakat o sınırlı sayının içine giremezsen meçhul. Mekatronik master ı yapan iki arkadaşımdan biri Amerika`da Boston Üni. de biyomedikal robotlar üzerine doktora yapıyor, diğeri bebek bezi paketleme fabrikasında kalite kontrol mühendisliği yapıyor.

Max ve CAD mekatronikle tamamen ilgisiz konular. En azından max ilgisiz. CAD programları ise işin hammaliyeti sadece. Bölüme girdiğinde okuduğun süre boyunca en fazla iki üç derste ve belki iki projede kullanacaksın. Bence bu bölümü okuyan kişilere bir danış, hocalarıyla konuş...

Umarım bir fikir vermiştir :)

Gerçeği nasıl tanımlarsın?
2011-10-15 01:48:21
  • Erkek
endüstriyel tasarım düşün madem
melkor_Erkan YILDIRIMAvatar

endüstriyel tasarım düşün madem ki max vb programları seviyorsun matematik ve fizikle de ilgilidir tasarım işi

MODO, rhino
2011-10-15 01:51:01
  • Erkek
Bir fizikçi olarak söyleyebilirim
ulasdenizulaş deniz

Bir fizikçi olarak söyleyebilirim ki hiç alakası yok. Mekatronikte çoklukla mekanik ve elektronik sistemleri tasarlar, otomasyon yaparsın. Kullanacağın bilgisayar programları Akadamik düzeyde ve simulasyon ağırlıklı olacaktır. Bir bütün halinde sistem tasarımı yaparsın. bu eğitimde Cad bile işin çok küçük bir parçası olarak kalacaktır. Otomasyon sistemleri, hidrolik Pnömatik elektronik sistemler üzerine programları kullanacaksın. Ansys programı mesela tüm bu işleri kombine halde yapar örneğin. Matlab- Anysis Workbench gibi programlarladır senin işin. Boşa dikkatini dağıtma. Ben şu an her ne kadar 3d işi ile ilgilensem de, bu sene içinde Anysys ve Inventor üzerine çalışıp 3dyi unutmam gerekecek. Bunca öğrendiklerim muhtemelen çöpe gidecek.

2011-10-15 02:14:30
  • Erkek
yorumlarınızdan anladığım kadarıyla max
888hulk888muzaffer tatlıAvatar

yorumlarınızdan anladığım kadarıyla max benim pek işime yaramıyacak
benim için önemli olan simulasyon ve hassas programlardır diyorsunuz
beni bu konuda aydınlattığınız için çok teşekkür ederim...

2011-10-18 18:08:32
  • Erkek
3D`yi iş bulmak için
ETezerErgin TEZERAvatar

3D`yi iş bulmak için değil Film yapmayı sevdiğimden dolayı öğrendim... Meslek Lisesi ve Havacılık Yüksek Okulunu okumak bana Teknik resim, malzeme Mekanik ve daha pek çok konuda faydası oldu. Eğitim bittikten sonra iş bulmam kolay oldu :) Şimdi ise iş bulmak çok zor. İnanmıyorsanız İş ilanlarına bakın. Eskiden hep iş veren ilanları varken şimdi herkes iş arıyor... ;)
Saygılarımla,

ErginTezer02@gmail.com Sadece Hak Edenlere ...
2011-10-18 22:13:04
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!