3ds Max : 3ds max öğrenci sürümleri

3ds max öğrenci sürümleri
harunsatHarun SatılmışAvatar

Kıymetli arkadaşlar aşağıdaki bir kaç sorumu yanıtlarsanız sevinirim.

1- 3ds Max` in ücretsiz olan öğrenci versiyonu ile lisanslı versiyonu arasında bir fark varmıdır?
2- Bunlar arasında fark yok ise insanlar neden binlerce dolar verip bu programları satın alır yahut yasal olmayan yollara başvurur?
3- Fark var ise bunlar nelerdir?
4- Bizim gibi çat pat iş yapan kişilerin kullanması gereken yukarıdakilerden hangisidir?

Teşekkürler.

Bize, analardan oğullardan dilekler yeter, yazın sarı kışın beyaz çiçekler yeter...
2013-01-04 21:23:46
  • Erkek
Bunlar autodeskin sitesinde mevcut,
halkaFurkan YILMAZ

Bunlar autodeskin sitesinde mevcut, eğer ticari olarak kullanacaksanız satın almanız gerekiyor, öğrenmek için kullanacaksanız öğrenci sürümünü ücretsiz kullanabilirsiniz.

Yani crackli kullanarak ticari iş yapmakla öğrenci sürümünü kullanarak ticari iş yapmak arasında en ufak farklılık yoktur.

Gelelim programlara, öğrenci sürümü ile gerçek sürüm birebir aynıdır.

(Kavramları açıklarsak konu daha net olacak, öğrenci sürümü veya lisanslı sürüm diye birşey yok, öğrenci lisansı ve stand alone lisansı var, iki programında özellikleri aynı, zaten aynı programı indiriyoruz sadece ticari kullanılabilme farkı var)

Ve 4. sorunuzun cevabı olarakda sizin ücretli sürümü kullanmanız lazım.

"Bunlar arasında fark yok ise insanlar neden binlerce dolar verip bu programları satın alır yahut yasal olmayan yollara başvurur?"

Bunlar arasında fark yok, insanın yasal olmayan yollara başvurması da etik değil, yasal olmayan birşeyin cezası da olmalı ama Türkiye`de varmı bilmiyorum, eğer inançlı bir insansanız öteki dünyada cezası olduğunu belirteyim. Sonuçta haram.

www.furkanyz.com
2013-01-04 21:54:36 Edit:2013-01-04 22:02:26
  • Erkek
çat pat iş yapan
izzetizzet ALŞAN

çat pat iş yapan birinin her yaptığı işten bir köşeye atıp biriktirip en kısa sürede lisanslı olanı almasıdır bence doğru olan ha paranız varsa direk alın.DAha iyi olur.

https://www.3dokulu.com Türkiye`nin 3D Eğitim Platformu
2013-01-04 22:05:10
  • Erkek
Evet katılıyorum, mesela ben
halkaFurkan YILMAZ

Evet katılıyorum, mesela ben hiç ticari işle uğraşmadım nasıl satın alırım diye hesabını yapıyorum :)

Şeytan diyor Blender öğren tüm sorunlardan kurtul, zaten aranabilecek tüm özellikler içinde hemde ücretsiz :)

www.furkanyz.com
2013-01-04 22:06:52 Edit:2013-01-04 22:08:10
  • Erkek
bende bilgilendim teşekkürler
GhostcastleFurkan S.

bende bilgilendim teşekkürler

2015-08-10 09:48:19
  • Erkek
250 - 300 $
harunsatHarun SatılmışAvatar

250 - 300 $ olsaydı çoktan almıştım. Bence program fiyatları çok mübalalı. Anlamadığım 6bin dolara bir tane satacağına 600 dolara 10 tane sat...

Bize, analardan oğullardan dilekler yeter, yazın sarı kışın beyaz çiçekler yeter...
2015-08-18 14:22:38
  • Erkek
autodeskin autocad maya ve
GhostcastleFurkan S.

autodeskin autocad maya ve 3ds max in rogramlarının hepsini kapsayan bir sürüm vardı ismini bulamadım 3 yıl kullanma hakkım var öğrenciyim

2015-09-19 01:14:28
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!