3ds Max : modelleme teknikleri hakkında yardım

modelleme teknikleri hakkında yardım
gungorömer güngör

Arkadaşlar merhaba kolay gelsin..
dün aldığım bir iş teklifini bu gün değerlendirdim gitttim konuştum ne iş yapacağım hakkında.
bu zamana kadar sürekli mimari çalışmalar yaptım ama gelen teklif bir çelik kapı fabrikasından yenilik istiyorlar.
karavan üretimine geçecek bir iki seneye.
Anladığım kadarı alt yapı oluşturacaklar öncelik ile sonrasında yurt dışından ithal edeceği bir makine var 3d print mantığı ile çalışıyor fiber glass ile parça çıkarıyor sonra montajı yapılıyor.
bana sunulan iş karavan modelleyeceğim sürekli mimari çalıştığım için biraz tedbirli davranmak istiyorum blue print tekniği ile olacağını düşünmüyorum sizce nasıl bir teknik kullanılır ?
neyin üzerine düşmeliyim ?
hangi komutlarda daha yoğun çalışırım gibi biraz tecrübesi olan var ise bilgilendirebilir mi ?

2015-05-02 00:39:39 Edit:2015-05-05 16:27:45
  • Erkek
teklif
drekonNecmi DemirkeserAvatar

Galerinde hiç resim yok.
Ne tür çizimler yapabildiğini firmaya gösterirsen ona göre olumlu cevap gelecektir. Çizeceğin makinenin ne olduğunu görmediğim için ona da yorum yapamıyorum, benzer firmaların bir ürünü varsa resim ekleyebilir misin ?

Game maker
2015-05-02 17:31:03
  • Erkek
hangi komutlar daha aktif kullanılır ?
gungorömer güngör

http://www.avitas.com.tr/oto.html linkte baktığınızda otomobil modellerine benzer şekilde parça parça karavan modelleyeceğim sadece 3dsmax ve autocad yeterlimidir ?
hangi komutların üzerinde daha çok çalışma yapmalıyım ?
sonuç olarak geçmişimde sadece mimari çalışıtığımı var sayarsak ve 3dsmax dediğimiz olay okyanus misali bir proğram olunca bütün komutları bilmek imkansız..

2015-05-05 16:30:13 Edit:2015-05-05 16:34:05
  • Erkek
poly
drekonNecmi DemirkeserAvatar

poly modelleme ile halledebileceğini düşünüyorum. mimaride de aynı teknikle birçok detay çizmişsindir. Nurbs de olabilir ama max ile nurbs olmaz.

Game maker
2015-05-05 17:51:16
  • Erkek
çok fazla tecrübem yok
FvGuMuSFazıl Gümüş

çok fazla tecrübem yok 4 4,5 aydır civarı oldu kendim öğrenmeye çalışıyorum , bu tip modelleme hardsurface diye geçiyor , iş görüşmesi yapacak kadar max bildiginiz olduğu için , cut , connect, swiffloop, inset ,extrude, bevel, weld ,chamfer vs bu araçları zaten biliyorsunuzdur , komuttan ziyade teknik çalışmanız lazım.

2015-05-06 05:39:39
  • Erkek
hepinize görüşleriniz için teşekkür
gungorömer güngör

hepinize görüşleriniz için teşekkür ediyorum :) anladığım kadarı ile teknik çalışacağım biraz öncelerde sıkıntılı olacak belki ama sonradan rahata biner inş. :) teşekküler

2015-05-08 00:50:21
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!