3ds Max : editpoly duvardaki gereksiz çizgiler

editpoly duvardaki gereksiz çizgiler
mustfa25mustafa canAvatar

arkadaşlar merhaba ;

http://i.hizliresim.com/q45EBW.jpg

ekte göndermiş olduğum resme bakarsanız seçili olan çizgileri silmem gerektiği ,
sildiğimde duvar planın ön yüzey kısmının gittiğini belirtmek istedim.
çizgileri nasıl yok edebilirim.
uzun süredir modelleme yapmadığım için pasif kaldığım bir durum.
yardımcı olabilirseniz sevinirim

iyi çalışmalar kolay gelsin.

windows 10 pro 64-bit (monster abra a7 v3.1) 8 gb ram (1600 mhz) i7 4710MQ 2.50 ghz 120 gb ssd 1 tb hdd nvidia gtx 860m 2gb -128 bit
2015-04-13 00:46:53
  • Erkek
gereksiz çizgiler
troy481@ferit mustafa sezer

Kaldırmak istediğiniz edge`leri (remove ile)düzgün bir şekilde daha uygun yerlere bağlamanız gerekir.başka bir bağlantı noktası bulmadan remove yapmak istediğinizde işlevini yapmayacaktır.

2015-04-13 08:58:07
  • Erkek
Boolean ya da proboolean
bleyB.Levent YılmazAvatar

Boolean ya da proboolean metoduyla pencerelerin açıldığı durumlarda mutlaka bu şekilde edge ler atıyor max. Olabildiğince kaçınmak gerek. Fakat sizin modelinizde çok da kaldırmaya gerek olacak bir kargaşaya sebep olmamış gibi. Ama az bir bölümünü remove ile kaldırabirilrsin bir yada iki tanesi mecbur kalacak.

Kolay gelsin.

www.bleventyilmaz.com
2015-04-13 09:22:02
  • Erkek
Çoğunlukla editable meshe çevirirsen
Seke

Çoğunlukla editable meshe çevirirsen çizgiler gider.Ancak yıllardır merak ederim bu çizgilerin zararlı olduğunu düşündüren nedir?.Mustafa yüzün tanıdık geldi benim öğrencimmiydin? Hm Hm. :)

2015-04-13 11:15:57
ilginiz için teşekkür ederim
mustfa25mustafa canAvatar

ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar.
bina modellemeye başlamadan önce yaptığım en büyük hata. duvar derzleri verebilmek için pencere yada kapı bosluklarını derzleri verdikten sonra açmam gerekirdi.
fakat ben pencere ve kapı boşluklarını ilk olarak proboolean ile açıp sonra derz vermeye çalıştım.segment ataması için seçtiğim (sizlere bahsettiğim) çizgiler benim derz yapmama engel oldu.tabi buda bana iyi bir ders oldu o ayrı konu :D.. baştan ileriye yönelik düşünüp yapsaydım eğer böyle bir sorunla karşılaşmayacaktım.
serdar bey ;
sizinle daha önce görüştüğümüzü hatırlamıyorum. yani özel eğitim almadım. :)
birine benzetmiş olabilirsiniz.

herkeze tekrardan teşekkürlerimi sunuyor iyi çalışmalar diliyorum.

windows 10 pro 64-bit (monster abra a7 v3.1) 8 gb ram (1600 mhz) i7 4710MQ 2.50 ghz 120 gb ssd 1 tb hdd nvidia gtx 860m 2gb -128 bit
2015-04-13 16:35:29
  • Erkek

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!