3ds Max : 3ds Max`te bitmek bilmeyen hatalar

3ds Max`te bitmek bilmeyen hatalar
canceylanerCan CeylanerAvatar

Plug-in yüklersin hata verir, rendera bastıktan sonra hesaplama yaparken kapanır, autosave yaparken çöker yahu nedir bu programın derdi?

Hiçbir sorun, sıkıntı yaşamadan, hata vermeden proje bitirdiğiniz oluyor mu? Yüklediğim plug-in`lerin her biri başka bir sıkıntı yaratıyor. Her sıkıntı için araştırma yapıp bir çözüm bulmaktan sıkıldım.

Bir bende mi oluyor bu dertler? Ne yapmalı? Diğer programlar da aynı bu şekilde sorunlu mu?

canceylaner.com
2015-04-01 02:37:08 Edit:2015-04-01 03:40:27
  • Erkek
Bilgisayarın güçlü değilse sorun
koccAdnanAvatar

Bilgisayarın güçlü değilse sorun yaşarsın , max`ı nerden indirip kurdun sağlam bir yerden indirmediysen olur böyle şeyler, yamalar`da aynı şekilde. Virus yada malware , spyware gibi bilgisayarınızda mevcudsa tad vermez.
Max yada herhangi bir program profesyonel kullanılıyorsa illa son çıkan olmalı diye bir kural yok , son sürümler genelde hatalar içerir ve bu zamanla düzeltilir bu nedenle en son sürümü kullanmak sağlıklı yöntem degil. Mesela 2014 bu anda iyi çalışan sürüm 2016 veya 2015 kullanmaya gerek yok, yamalarda aynı şekilde.

Ben 2014 kullanıyorum ve belki 2 defa hata vermişti nedenide objelere isim verirken hatalı vermiştim, bu arada yama fazla kullanmıyorum.

Bir baska program olarak sadece modellemek için Rhino kullaniyorum ve hata hiç almadım (Rhino için fazla güçlü bilgisayara gerek yok).

Son olarak ekran kartın`nın sürümünü`de güncellemelisin genel hatalardan biriside ekran kartı oluyor.

Saglıklı çalisabilmek için birkaç önemli not:
16gb ram , intel i7 , ssd sabit disk , GeForce600 serisi veya sonrası en az 2gb içeren (Quadro olsa daha iyi).

Eğitim hayata hazırlanmak değildir ; Eğitim hayatın kendisidir.
2015-04-01 07:10:41
  • Erkek
Can Ceylaner, Plugin`lerin
EvrenEvren DincgilAvatar

Can Ceylaner,

Plugin`lerin kurulumu ve duzgun calisir olmasi onemlidir
Yoksa surekli hata alman normal.

Diger hususlari Adnan arkadisimiz aciklamis yukarida.

Sahsen ben hic bir hata almadan mukemmel ve sorunsuz calisiyorum yillardir :)

2015-04-01 09:08:36
  • Erkek
Aslında bilgisayarın gücü her
Seke

Aslında bilgisayarın gücü her ne kadar önemli olsada sanırım windows 8 kullanıyorsun ve gördüğüm kadarıyla windows 8 oldukça problemli maxi çalıştırırken.

2015-04-01 09:50:01
Aynen aynen windows 8
Artofdesignahmet sağlamAvatar

Aynen aynen windows 8 bende kullanıyorum ve bu çökme,donmaların hepsi benimde başıma geliyor ayrıca ekran kartım nvidia m610 yani çok çok kötü.

2015-04-01 10:47:21
  • Erkek
@kocc ve @Evren arkadaşın
FrhtshnFerhat Avatar

@kocc ve @Evren arkadaşın dediklerine katılıyorum bende sorun yaşamadan çalışma yapmaya devam ediyorum. ayrıca Windows 8.1 pro kullanıyorum gayet stabilize çalışıyor.

2015-04-01 11:06:36
  • Erkek
Cevaplar için teşekkürler.
canceylanerCan CeylanerAvatar

Cevaplar için teşekkürler.

Sistemden kaynaklandığını düşünmüyorum, özetlemek gerekirse 4930k işlemcili gtx 780ti ekran kartlı ve ssd destekli bir sistemim var. 16gb ram büyük sahnelerde yetersiz geldiğinden bazı hatalar verir mi acaba diye düşünüyorum.

İşletim sistemi olarak da Win7 Ultimate kullanıyorum. Max 2014 yüklü şu an.

Her şeyi silip baştan yüklemek sıkıntıları kaldıracak sanki? Max`ti tamamen silmeden ilk zamanki haline (tabiri caizse fabrika ayarlarına) döndürmek mümkün mü acaba?

canceylaner.com
2015-04-01 11:36:26
  • Erkek
max 2014 kullanıyorum herşeyi
FrhtshnFerhat Avatar

max 2014 kullanıyorum herşeyi silmeyi düşünüyorsan windows 8.1 pro öneriyorum şayet ben onu kullanıyorum sıkıntı yaşamıyorum İ7 5960X Kullanıyorum

2015-04-01 11:42:54
  • Erkek
ya her sey ...
Oram

ya her sey dedigin gibi hatasiz olucaksa bu hayatin anlami kalmazki

2015-04-01 12:27:19
Yo bence çokta güzel
Seke

Yo bence çokta güzel olur Orazmyrat

2015-04-01 15:15:17

Kapalı

Topic closed automatically because it`s been more than a year!